| DaniellaATha a întrebat:

Help me, please!
Imi place mult de un baiat mai mare cu o clasa decat mine. Nu vorbim, vorbim foarte rar, de 3-4 ori pe an desi suntem la aceeasi scoala, ne ignoram reciproc, de fapt nu ne ignoram, trecem unul pe langa altul si nu zicem nimic. Inaine vorbeam mai des caci amandoi eram la un sport impreuna, iar acum nu si mie mi-a placut de el de cand l-am cunoscut, adica de acum vreo 4 ani jumate. Vreau sa ii spun ca-l plac. Dar el nu cred ca simte la fel. As vrea sa vorbim, dar nu stiu despre ce. As vrea sa il intreb asta si sa vorbesc cu el cand colegii lui nu sunt prin preajma!

Va rog ajutati-ma, ce sa il intreb, cum sa vorbesc cu el? Va rog.

3 răspunsuri:
| LittleBlackAngel a răspuns:

Pai...incerce sa te apropii de el..sa-l saluti, sa vorbesti cu el despre chestiile care ii plac, despre pasiunile lui. Dupa ceva timp...cand veti fi mai,, apropiati`` ii poti spune ce simti cu adevarat pentru el.(sper sa te fi ajutatwinking )
Bafta! :*

| Andreeax7 a răspuns:

Păi te poți 'împrietenii' cu el din nou, nu ştiu...pe facebook să zicem dacă îți este ruşine să vorbeşti cu el la şcoală.Îl întrebi de ce nu v-ați mai bagat în seamă după ce s-a terminat acele cursuri la sport iar după aceea totul vine de la sine.
Poate o să deveniți din nou prieteni, si o să vă bagați în seamă şi şcoală.

| RobertPsiholog a răspuns:

Buna! Sunt de parere ca nu ii poti spune ca il placi din moment ce nu ai mai vorbit cu el sau vorbiti foarte rar.
In primul rand, primul pas pe care trebuie sa il faci spre inima unui baiat este sa il cuceresti prin simple vorbe, prin priviri reciproce.Nu ii poti spune ca il placi, deoarece nu stii cum va reactiona si te poate lasa balta.
In al doilea rand, intra in discutie cu el prin discutarea sportului pe care l-ati practicat odata impreuna.Intreaba-l ce à mai facut etc. pana ajungi la lucruri importante, sa vorbiti despre relatii etc.Mai apoi ii poti spune ca esti indragostita de el.Important este sa il faci pe el sa daca primul pas.
In concluzie sper ca te-am ajutat