| Alle13c a întrebat:

Imi doresc foarte mult un caine ( Bichon ) dar tatal meu nu vrea. Ce pot face ca sa-l conving? Aaa. si daca vinde cine-va Bichon de culoare alba, vaccinat si sterilizat, va rog lasati-mi mesaj cu detalii happy Multumesc Pupp :*

8 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Ihh; x, sunt foarte draguti bichoniilove struck
@player54, cum spui ca bichonii nu sunt frumosiphbbbbt,ba chiar si inteligenti straight face.
Pai, daca imi spuneai mai devreme,o vecina de-a mea avea unul,care vroia sa il vanda.
Oricum, la petshop gasesti.
Sau, de ce nu adopti unul?

| lauracraciun a răspuns:

Am eu o ideehappyin cazul in care ai bani sau poti lua de la cineva un puiut. faci in felul urmator:de ziua ta pui pe cineva sa-l aduca cadoulaughingla sigur nu il va lasa inima sa il dea afara sau ceva de genuoh go on asa am vrut sa fac eu insa nu am avut de unde lua un bichonstraight face. sunt destul de scumpi si nu-ti da nmn pe gratis.in cazul in care trebuie s il cumperi.iti spun sincer ca nu se meritastraight faceverisoara mea s-a incapatanat sa-si ia si s-a saturat de elhee heetrebuie scos afara dimineata tare.te trezeste din somnoh go onsi cat mai dai bani si pe mancare si poate doamne fere mai e si bolnav si trebuie s il duci la veterinarstraight facee ca un copil care trebuie ingrijit in permanentahee heedaca ai de gand sa iti iei aceatsa responsabilitate eu iti urez succeswinking

| darkglass a răspuns:

Pai iti zic eu cum il convingi, il rogi si il rogi si insisti pana cedeaza, ii spui ca iti doresti cu adevarat si nu ii mai ceri nimic o perioada de timp

| Alle13c explică:

Nu vreau chaniche. Eu ador bichonul pentru ca ramane mic si este super dragalas love struck sii.inca o intrebare, credeti ca exista bichon spre adoptie (gratis)?

| Alle13c explică:

laughing De 2 ani il bat la cap sa-mi i-a caine laughing si am incercat si asta. I-am zis "Daca imi iei caine nu imi mai iei nimic de craciun, de sf alexandru, de ziua mea.etc " laughing Si tot nu a mers deciii...sincer aproape in fiecare zi il rog, iar el imi zice "Cand o sa stam la curte atunci o sa-ti iau catel / Cand o sa fii tu la casa ta atunci poti sa-ti faci crescatorie de caini " laughing alte sfaturi va rog.

| Alle13c explică:

Merci de sfat happy Eu sunt dispusa sa imi asum orice responsabilitate pentru ca imi doresc un caine de ceva timp si.nu pot sa renunt asa usor love struck

| poppies a răspuns:

Sora mea a gasit unul pe o autostrada.laughingIeri am avut ocazia sa-l vad si eu.erau mai multi si a ales unul. Poate da norocul si peste tine. Good luck!

| Player54 a răspuns:

Bichoni nu sunt foarte frumosi si inteligenti eu tias recomanda un chaniche, sunt mult mai prietenosi si foarte inteligenti si in plus nici nu le cade parul deloc, cu asta l-ai putea convinge pe taicato