| nCansu a întrebat:

Heii TPU. Acum cateva saptamani sora mea in varsta de 14 ani a foat mutata cu o colega de a sa pe care nu o suporta. De exemplu, fata aceea nu scrie nimic, in schimb nu o lasa nici pe sora mea in pace, la fiecare test copiaza desi sora mea nu o lasa, dar incepe sa o jigneasca si asa mai departe. Imi fac griji fiindca in ultima vreme nu mai poate invata nimic din cauza ei. Am vorbit si cu diriginta sa si a spus ca a vrut sa o mute langa ea deoarece nimeni nu sta cu ea pt ca e rea si scuze de exprimare, dar unei fete nu ii sta bine sa vina la scoala nespalata in schiimb parfumata cu o tona de parfum, va dati seama ce teroare. Plus ca in fiecare ora mananca si plescaie, iar asta e destul de iritant. Ce as putea face sau sora mea? O schimba din ce in ce mai mult, si nu vreau asta.

Răspuns Câştigător
| Idontcare69 a răspuns:

Vorbeste cu parintii acelei fete : cere-ti scuze daca deranjezi si spune-le despre comportamentul ficei lor. Daca doamna diriginta nu prea se implica, discuta cu directorul.
Apoi, sora ta nu ar trebui sa fie influientata de colega ei de banca. Daca isi vede de treaba ei si nu ii da atentie, eu cred ca va fi bine.
Stiu cum e. Poate ca nu are conditii acasa, sunt multe de spus aici.
Vezi ce rezolvi.winking

1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

Eu zic ca exagerezi, la 14 ani sunteti mari, si ar trebui ca intreaga clasa sa fie ca un colectiv, o familie, in care sa va intelegeti si sa nu facei diferente sau sa va criticati reciproc ( asa cum faci tu cu colega). Ceea ce spui tu nu mi se pare asa grav, fereasca Sfanta Cruce, mananca si plescaie, dar ce ai vrea sa faca? sa-si puna material antifonic pe cap cat timp mananca?laughing Si de faptul ca, copiaza fara voie... da spune-i domle la domnu prefesor si-o rezolva si o si lecuieste de copiat...
Grav, grav daca s-a ajuns asa, noi copiem toti unii de la alti, si ne acoperim reciproc...