| oricine a întrebat:

Colegul meu de clasa tocmai ma pune pe ganduri! De cand ne-am cunoscut intr-una ma priveste,se comporta frumos cu mine,ma face sa rad atunci cand sunt trista,imi face cu ochiul,imi povesteste despre familia lui,ma intreaba de familia mea,iar atunci cand fac un pas gresit imi atrage atentia,mereu este atent cand vorbesc cu alti colegi si mai ales ce,iar apoi ma ia la intrebari, cand lipsesc imi spune ca este un gol in banca mea..si se uita in gol,imi faci complimente despre tinuta,par,ma alinta etc! Tin sa mentin ca cu celelalte fete nu se comporta asa, ci doar ca si colegi...si tocmai se organizeaza o excursie si se tot roaga de mine sa merg si eu,si i-am spus ca ma mai gandesc,iar el tot insista! Credeti ca ma place? sau doar ii sunt simpatica,si nimic mai mult decat o colega? Iar in cazul in care ma place, cum as putea sa-l cuceresc si mai mult?! Va multumesc pentru intelegere!

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Cum am mai zis.
Problemele de genul sunt simple, oamenii le complica enorm.
Clar te place, un baiat din zilele noastre nu se comporta asa cu o fata doar pentru ca i se pare simpatica, ci pentru ca o place.
Cum poti sa-l faci sa se indragosteasca de tine?
Usor, ii spui ca il placi, si o sa ajungeti sa fiti impreuna.
De ce sa faci asta?
Simplu, daca il lasi asa, si il atragi doar, fara sa fiti impreuna, in timp, o sa se plictiseasca, toata lumea se plictiseasca sa iubeasca si sa nu fie iubit, sau sa placa si sa nu fie placut.
Deci, fa ce crezi ca-i bine, incearca sa vezi cat rezista, dar daca deja face toate astea, incearca sa te cucereasca.
Daca-ti place de el, spune-i, clar este indragotit de tine, deci daca i-ai spune, n-ar refuza.

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Fugi in excursie! Daca e baiat de treaba, va iesi ceva frumos!happy

| pufoshenia24 a răspuns:

Da eu cred ca te place... Poti foarte simplu daca si tu il placi sa ii recunostii. nu te complica. iti zic din propria mea experienta. iesiti la un suc si mai vorbiti. mult succes!kisswinking

| pufoshenia24 a răspuns:

Recunosti* pardon

| BornToDie9108 a răspuns:

E simplu, te place. Dacă-l plăci şi tu, fă tot posibilul să te apropii cît mai mult de el şi nu-l lăsa să-ţi scape.winking

| Paula2323 a răspuns:

Te place! Nu e clar? Ar trebui sa te duci in excursie. Mai sti ce se poate intampla? Poate va si culpati. SUCCES!