| ExistSiEuPeAici a întrebat:

Heiiii :*
Am incercat sa-l uit pe fostul meu prieten, dar nu am reusit. Au trecur in jur de 6 luni, am incercat sa iubesc pe altcineva, dar simteam ca lipsea " el ". Nu stiu de ce inca ma gandesc la el, nu are nici eu rost, insa nu pot controla ce simt.
L-am intrebat daca mai simte ceva pentru mine, iar acesta mi-a spus ca doar ma simpatizeaza, nimic mai mult, momentan straight face. Incerc sa cred ce spune, dar nu reusesc. fiindca cand ma uit in ochii lui, se formeaza ca o " conexiune " intre noi, si simt ca inca mai tine la mine. Nu inteleg de ce ochii lui spun altceva, si de ce mereu cand ma pierd in privirea lui, ma indragostesc si mai tare. Zice ca nu ma mai iubeste, ca doar ma simpatizeaza si totusi ochii lui spun cu totul altceva x_x. ce sa mai cred? rolling eyes
Multumesc.

3 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

BunakissOff sa stii ca in aceeasi situatie sunt si eu...nici eu nu reusesc sa il uit pe fostul orice as facesad...Este greu sa uitam persoana iubita,persoana care stiam ca este mereu langa noi,persoana care ne incuraja,persoana care ne facea sa zambim atunci cand aveam vreo problema,persoana care tinea la noi, care ne iubea, care ne tinea de mana si spunea ca totul va fi bine si care dint-o data ne-a dat drumul de la mana si ne-a lasat singur si fiecare a luat-o pe drumul sau.Este greu si doare enorm de tare dar noi trebuie sa fim tari si sa reusim sa trecem peste oricat de mult ne doare.
Este chiar imposibil de uitat persoana iubita,de uitat nu stim dac vom putea, doar vom invata sa traim fara aceea persoana.
Durerea va trece in timp, chiar daca va trece mai greu dar va trece.Totul este sa nu ne pierdem speranta si sa fim increzatori pentru a reusii sa facem fata acestei dureri si sa mergem mai departe.
Ai spus mai sus ca atunci cand se uita in ochii tai simti ca inca mai tine la tine, pai poate si el mai tine la tine dar nu vrea sa iti arate acest lucru, baietii sunt orgoliosi de felul lor si nu prea arata ceea ce ii dorstraight face.
Iti doresc multa bafta si ai grija de tinehappy

| ゼロの a răspuns:

Crede in inima ta. Ochii lui spun adevarul, asta am inteles din ce ai scris tu.I-ati inima in dinti si furai un sarut. Uite cine iti da sfaturi.Un biet baiat care nici pana acum nu a avut curajul sa spuna ce simte.laughing

| DyaNna249 a răspuns:

Daca relatia ta cu acel baiat a durat mult timp, trebuie sa stii ca sigur mai tine la tine, nu ca inainte, dar totusi nu te-a uitat. Vrei sa stii daca mai tine la tine? si nu sti cum? e foarte simplu : uita de toti din jurul tau si de ceea ce vor spune si sarutal. daca te respinge nu ii da satisfactie. ia-l in brate si sarutal mai senzual. daca te lasa inseamna ca te mai iubeste. daca nu inseamna ca nu te mai iubeste... incearca si vei vedea ca are efect! sfatul acesta este din propria experienta!