| UkaMariuka a întrebat:

Hellew, TPU! Am o mare problema.Imi doresc nespus o pisică. Mama ar vrea, dar tati nu vrea... cum sa il conving? Avand in vedere ca a zis ca sub nicio formă nu il pot convinge.Dar eu stiu ca are un punct slab pe care il pot lovi c:.Ce sa ii spun? Cum sa il conving?

Răspuns Câştigător
| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Spune-i asa:"Tata, vreau sa incerc sa vad daca pot fi parinte in viitor.Mi-am ales acest proiect, cu aceasata pisicuta.Tu ai vrea sa ma trezesc peste 15-20 de ani ca nu am curaj sa fac copii din cauza ca nu stiu ce-s alea responsabilitati? De ce nu ai incredere ca ma pot descurca? Nu asta iti doresti de la fata ta?"Daca nu functioneaza...revin-o cu ce explicatii ti-a dat.

| UkaMariuka explică (pentru Adrian_Mares_1972):

Multumesc foarte mult c: big grin

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Hellew! De unde sa stim noi ce sa-i spui daca doar tu ii stii punctul slab?

| UkaMariuka explică (pentru darrio2007):

Nu am precizat că ii si stiu punctul slab :/ Daca nu stii, poti sa nu raspunzi. Nu ma supăr daca nu stii raspunsul. Sunt altii care ma pot ajuta. Merci oricum! happy

| Mandreiv a răspuns:

Piti apela la un fel de negociere, daca te lasa sa ai un pisic o sa renunti la ceva sau o sa faci ceva iar daca tatal tau este alergic apeleaza la un pisic fara par. O varianta ar fi sa ii propui sa il cumperi din economiile tale.