| luky2 a întrebat:

Hello lume. Dupa ce terminati o relatie ce faceti cu pozele? E bine sa le pastrezi undeva sau stergi tot si faci loc pentru urmatoarele? Astept parerea voastra sincera happy

11 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Chiar recent am iesit dintr-o relatie lunga...si sincer inca nu am sters nimic.Nu am sters nici poze, nici convorbiri. Pozele sunt tot ce mi-au mai ramas de cand el a ales un alt drum in viata.Inca nu am curajul sa le sterg.Le privesc mereu si imi amintesc cat de frumos era inainte. Sper ca intr-o buna zi sa am puterea sa le sterg, pana atunci nu happy

| RainmakerX a răspuns:

Imi aduci aminte de pozele mele! Sus pe dulap, intr-un album foto pe care s-a pus praful de cand nu m-am uitat prin ele rolling on the floor
De ce sa le arunci? Lasa-le undeva, nu incurca pe nimeni... pierzi amintiri frumoase si de ce?

| gelu1970 a răspuns:

E o etapa din viata ta. daca tu crezi ca e e necesar sa le stergi... le stergi.
eu cred ca e o tampenie mare sa actionezi la primul impuls.

| Mayar a răspuns:

Da' de unde! Le pastrezi, dar desigur, nu undeva la vedere sa dai cu nasul in ele zilnic. Le depozitezi undeva, dar e o experienta din care ai invatat multe. Sau daca nu ai invatat, e o problema! Reaminteste-ti tot legat de acea relatie si extrage experientele valoroase si folositoare.

| L1feDRAIN a răspuns:

Daca au fost amintirii placute si aiti ramas prieteni cu persoana de care v-ati despartit, raspunsul meu e: Pastreaza-le.

| Kennedy97 a răspuns:

Vrei părerea mea? OK.
Acum vreo lună, m-am despărțit de prietena mea. A vrut să se despartă de mine, fără să aibă un motiv exact. Și mai ales, avea și o ignoranță uriașă în ea. Adică nu s-a uitat deloc în urmă la ce a lăsat. Asta m-a enervat la culme, că nu i-a păsat deloc că am suferit și am șters tot ce mi-ar putea aduce aminte de ea. De la numărul de telefon, până la poze, mesaje, tot absolut.
În concluzie, nu contează că aveți amintiri frumoase...alea tr fac să suferi.
Deci, zic și eu, ca un răspuns de mai jos. Contează modul în care s-a terminat relația voastră.
Baftă!

| Ohaithar a răspuns:

De obicei le șterg, mai ales dacă a fost o despărțire aiurea.

| DanielaFD a răspuns:

Dacă tu simţi nevoia că nu mai vrei să-ţi aduci aminte niciodată de persoana respectivă, da. le poţi şterge. Dar e bine pentru viitor, dacă ai multe momente frumoase petrecute împreună cu persoana respectivă, le poţi păstra fiindcă o să îţi fie mai uşor să îţi aminteşti de *fosta* persoană iubită. happy Baftă!

| BlackDice a răspuns:

Le-am pastrat in secret in calculator...fiecare folder are cate o fosta, acum e greu dar mai incolo o sa iti aduci aminte cu placere!

| αleхαɴdrα a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, dar pana la urma sunt amintiri frumoase petrecute impreuna. De ce sa le stergi? Eu consider ca toate pozele care au avut un impact in viata ta ar trebui sa ramana ca sa-ti amintesti de acel moment cu drag! big grin
Sper ca te-am ajutat! happy