| IceCream11 a întrebat:

Hello..nu stiu daca asta este o problema chiar asa de mare pentru voi, dar eu chiar am nevoie de un raspuns la aceasta intrebare:
Imi place de cineva de la mine din clasa...chiar il plac...cred,doa cred, ca si el ma place.Nu stiu cum sa ii spun ca il plac fara ca nici unul dintre noi sa fie pus intr-o situatie ciudata. Ce imi propuneti sa fac/sa spun ca sa ii dau de inteles ca il plac si sa aflu in acelasi timp daca si el ma place pe mine?

7 răspunsuri:
| dydy21 a răspuns:

O femeie foarte inteligenta a spus candva: "cand iti place de cineva asteapta pana cand, ca prin minune, va veni el la tine.
Idee este ca o femeie careia ii place de cineva trimite anumite semne, involuntare. Si baiatul observa fara sa isi dea seama indragostindu-se de ea(in cazul de fata de tine). Cam asa se intampla de cele mai multe ori cand un baiat vine la o fata.

Răspuns utilizator avertizat
| eu4you a răspuns:

Eu zic sa te duci pur si simplu la el si sa ii spui ca il placi...si,daca el te place totul vine de la sine.Sa nu pari prea disperata! O sa si-o ia in cap. Te asigur.Sa-i spui intr-un loc retras, caci e mai bine asa. Dar, inainte sa ii spui ceva, asigura-te ca il placi.Sa fii 100% sigura ca nu are cum sa iti place de altcineva intre timp. Sper sa iasa totul cum vrei tu! Bafta!

| Acaikus a răspuns:

Spune-i ce simti cu adevarat daca ai observat si tu macar putin ca te place atunci nu ai de ce sa nu incerci! Fii optimista si fii tu insuti nu are ce sa se intample rauwinking daca te gandesti ca se va rade de tine sau ceva in genu nu le da importanta acesti oameni nu sunt decat gelosi majoritatea ca ei nu au putut sa faca ce ai facut tu! Sper ca te-am ajutat funda?big grin

| xBianca333x a răspuns:

Sfatul meu ar fi Sa-i dai tu de banuit ca il placi ca asa daca te place si el, o sa faca la fel [Adica baga-te cu el in seama si incerk sa fi senzuala].:]

| Nessie a răspuns:

Nu ii spune.Am facut si eu aceeasi greseala si am stricat orice sansa de a-l face sa ma placa.
Fa-te mai intai placuta de el.Zambeste-i si ajuta-l daca are nevoie, stai mult prin preajma lui poti sa ii mai faci favoruri daca te roaga sau te poti oferi chiar tu in orice situatie. Cat despre transmisul sentimentelor, ele vin de la sine, unele lucruri merg si fara cuvinte.

Sper ca te-am ajutat.

| DarkSonik a răspuns:

Fai un biletel si scrie ce simnti pentru el si faci 2 casute una sa scrie langa Tu ma placi etc. si in cealalta daca nu ma placi bifeaza asta e parerea mea