| Mellie00 a întrebat:

Help!
E un baiat din a6-a care ma place (eu sunt a5-a), ma enerveaza fff tare ca ma urmareste si cand se uita la mine face o privire ca vezi Doamne vrea el sa fie "smecher", dar nu-i merge. Intrebarea: Ce pot sa fac sa ma lase in pace si sa inteleaga ca nu-l plac?

14 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

Ii explici frumos ca nu te intereseaza.
Daca tot se tine dupa tine ii spui 2-3 cuvinte "frumoase" si o sa inceteze.

| Pisicuța a răspuns:

Sa ii spui in fata. Cel mai bine e sa auda adevarul indiferent daca doare sau nu.

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Lasal sa viseze... daca nu are sanse, o sa vada si o sa ii treaca!
eu asa am scapat de vreo 3

| noktambul a răspuns:

Daca chiar nu iti place de el, abordeaza-l direct, cu curaj (intre patru ochi) si spune-i in fata sa renunte, ca daca nu o sa-l faci de ras de fata cu prietenii lui. Cum o sa-l faci de ras? Intr-o zi oarecare, intr-o pauza, cand el sta ca smecherul la shtouri cu prietenii lui, te duci catre el si-i spui : "Bai, labagiule, nu ti-am zis sa ma lasi in pace? Cauta-ti pe altcineva, ca eu altele mai bune de facut decat sa-ti suport insistentele!"

| thevampirediariesfever a răspuns:

Sa ii raspunzi provocarilor sale, sa il induci in eroare.Pe el il incita ca il respingi, poate ii plac fetele greu de cucerit.Fi tupeista si vorbeste cu el intre patru ochi. Fara jigniri, spune-i, ca sa intre in cursa, cu un aer mieros ca vrei sa iesiti la intalnire in parc. El cu siguranta va spune da, insa tu, du-te in parc sau unde ati stabilit sa mergeti si spune-i ca nu e genul tau, ca iti place de altcineva si sa te lase in pace, altfel vei apela la un profesor. Daca tot nu te lasa, solicita un ajutor specializat din partea psihologului scolii, care te va instrui ce sa faci.Succes!

| Mus1k a răspuns:

Da-te si tu la el si incearca sa pari neplacuta. crede-ma mergewinking/

| xXBernaXx a răspuns:

Poi spune-i clar in fata ca nu-l placi ssi sa nu te mai urmareasca... Daca nu va intelege incearca sa nu mai stai prin preajma lui.

| opacatoasa a răspuns:

Ii spui direct.

| Cezar a răspuns:

Amenintal, spune-i ca. nu ai chef de el, nu exista nici o treaba din el si tine! Sau spune-i la diriginta lui! Sa vezi cum se rezolva!

| Sarucka a răspuns:

Scuze dar nimic...lasa`l in *** si nu-l mai baga in seama am aceeasi problema cu 4 baieti si ma doare capu` nu mai stiu ce sa fac ca is stresata de moor...de nu pe bune eu ii dau la politiebig grin

| Eyleen a răspuns:

Ignora-l!

| Daniel210399 a răspuns:

Mai bine spune-i direct, sa inteleaga... Dar daca nu vrea, da-i in cap.

| BoGdY_2475 a răspuns:

... Fa urmatoarele chesti big grin
1. vorbeste cat mai mult cu el
2. Stati si voi cat maia propiati
3.aratai ca il placi
>>>SI poate poate iese ceva intrevoiwinking

| BoGdY_2475 a răspuns:

... Atragei atentia adica

1. vorbeste cu el cat mai mult sau cat poti

2. atrageia tentia...

3. arata-i ca il iubesti...

Si poate face el primul pass (sarutul sau ce vrea el) daca nu... incearca si uh altele big grin

Imi dai fundita?