| Klarah a întrebat:

Sa vedem, nu este prea grav, dar enervant [pentru mine]. Am 15-16 ani si ma place un tip, pe care eu nu-l plac. Mi-a zis o data pe mess ca ma place si vrea sa fie cu mine si m-a intrebat daca vreau si eu sa fiu cu el oh go on, bineinteles i-am zis nu, deaorece nu-l plac! Mai nou, se baga in vorba cu grupul meu de prieteni, ma urmareste, iese afara cand ies si eu [uneori se auto-invita in grupul meu de prieteni]. Asta pe mine ma enerveaza, plus ca se holbeaza la mine straight face. Ieri sau alaltaieri, m-a suna ca sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el. I-am zis nu, dar de atunci, nu pot sa mai scap de el x_X. Tot timpul ma intreaba: de ce nu suntem impreuna. ce am cu el. de ce nu-l plac etc...

Intrebarea mea: Cum sa scap de timpul asta? As vrea sa-i zic ceva, dar nu am nici o idee [ nu vreau sa fie cu rautate, si nici sa nu se supere foarte tare]. Ma puteti ajuta? Va rooog help me. Fundaaa ^_^

Răspuns Câştigător
| andradat a răspuns:

Esti sigura sigura ca nu il placi sau ceva?
Imagineaza'ti, tu ii spui ce ai de zis si te lasa in pace. Sa zicem ca se indragosteste de alta tipa dar tot din grupul tau de prieteni, si tipa se combina cu el. Si il vezi cat de dragastos e cu ea. Nu te'ai oftica putin? Pune'te in situatia asta.
Spune'i si tu sa o luati mai incet cu treaba asta, sa ajungi sa il cunosti mai bine si sa aiba putina rabdare si sa nu mai insiste cu chestia cu relatia, sa nu te grabeasca.
Vezi si tu cum e el, poate o sa iti placa.
Dar daca categoric nu iti place de el, pur si simplu fii rea nu'i mai raspunde la telefon incearca pur si simplu sa il ignori sa ii arati ca chiar nu vrei nimica. Succes si pupici

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Tu ai vreun prieten bun in grupul vostru, unul in care te poti increde 100%? As zice sa vorbesti cu el, sa iesiti impreuna, poate asa s-ar potolii dobi ala, daca te vede cu altcineva. thinking
Poate ca iese ceva fain si ajungi sa fi "pe bune" cu prietenul tau. happy

| Derye a răspuns:

Cum adica ai 15-16 ani?

Ori 15 ori 16, hotaraste'te.

| andradat a răspuns:

Multumeeesc pentru fundiiitaa. blushing >:d<

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

. spune`i ca nu il placi pur si simplu.nu ii spune ca nu e genul tau pentru ca o sa te urmareasca si mai multlaughingo sa se intereseze despre tine la prietenii tai, o sa intrebe de fostii tai prieteni. spun asta pentru ca am patit`o si era extraordinar de enervant. spune`i ca nu o sa se intample niciodata sa fiti impreuna, pentru ca nu iti place de el.ca isi pierde timpul cu tine. daca e cu mult mai mare decat tine. spune`i ca ai o limita de varsta.scade un anrolling on the floor sau ceva de genul. fa`l sa inteleaga ca NICIODATA nu o sa se intample asta
succeeeskisskiss

[era sa intreb``steluta?batting eyelashes``rolling on the floor]

fundita?batting eyelashesbig grinlaughing

| UzZyTPT a răspuns:

Da. Te ajut eu! Pai sa vedem il chemi la tine, si vorbesti frumos cu el. Bai uite cum sta treaba inteleg ca ma placi si ca vrei sa fi cu mine dar uite eu nu sunt deloc atrasa de tine nu esti genul meu si nu pot face nimic nu vreau sa te superi pe mine dar nu pot fi cu tine si sa-mi bat joc de tine pana la urma ai si tu sentimentehappy. Deci sincer nu vrea sa te superi dar numai insista ca nu vei avea nimic de castigat imi pare rau si te rog sa nu te superi. Si apoi el va zice ''OK'' sau ''Bine'' nu va avea chiar multe de spus dar ma rog. Iar tu la sfarsit cred ca vei fi nevoite sa spui ''Multumesc ca ma poti intelegehappy
Pa, pa!

| » Iµliaña « a răspuns:

Intalnestete odata cu el fai pe plac. si spune-i ca nu-l placi ca nu e genul tau si poate o sa inteleaga si ramaneti prieteni si sa nu o ia cu rautate happy

| flafyyAdamLambert a răspuns:

Pai...sunt si eu in situatia asta doar ca tipul nu e asa stresant. Spune-i ca nu-l placi si ca daca se tine dupa tine asa va inrautatii situatia, uni baiatii nu inteleg de vorba buna asa ca daca nici asa nu merge incearca sa fii mai rea, spune-i ca le vei spune parintilor care pot face o plangere penala daca tipul te hartuieste, este o infractiune. Acum nu stiu vezi ce faci.Succes