| mikypiky a întrebat:

Hey!
Acum o fat m-a sunat sa imi dea un caine, iar mama a fost de acord si tati nu.
Tati s-a suparat pe mine si nu stiu cum sa-l impac.
Nu prea ii convine si va rog sa ma ajutati!
Multumesc!

5 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Spune-i daca te iubeste pentru ca esti fata lui si ca iti doresti acest catel si o sa vezi ca se va indupleca [de obicei tatii sunt mai atasati de fete si baietii de mame[cel putin asa estela mine eu am baieti si sunt mereu linga mine] incearca si vb /astept sa mi spui ca ai reusit

| Alexandru a răspuns:

Salut! Ai putea sa ii aduci ca argumente faptul ca nu il vei tine in casa( sper) si ca majoritatea primeaza daca spui ca mama ta este de acord. E de prisos sa mai zic sa ii aduci argumente precum "mi-l doresc atat de mult", "e asa frumos" deoarece banuiesc ca astea nu au tinut.
Succes si toate bune!

| anss23 a răspuns:

Mai bine nu iti lua!winking

| SimonaMrr a răspuns:

Incearca sa ii promitsi ca vei avea grija tu de el, ca il vei scoate afara la timp, ca ii vei da de mancare si ca il vei ingriji. Spune-i ca este ca o provocare pentru tinewinking
Cum a zis cineva mai sus, sigur vei reusi sa. l indupleci, pentru ca fetele sunt mai apropiate de tatiwinking

| miruna_1557 a răspuns:

Incearca sai spui ca vrei acel catel si daca lui nu-i place spune-i ca il vei tine departe de el roagal