| Copilasu19 a întrebat:

Hey am luat 4 la teza de la mate, a fost foarte grea teza. unii au luat 1 sau 3... faza e ca nu stiu cum sa ii spun mamei pentru ca ea e foarte foarte aspra! Va rog ajutati-ma! Am zis ca imi aduce teza luni!

9 răspunsuri:
| CocoMexii a răspuns:

Buna! Nu iti face griji din acest motiv, si la mine in clasa e aceeasi situatie si sunt sigura ca peste tot el la fel. Spune-i mamei tale, fata de alti colegi ai luat o nota mare, cei cred 4 e nota mare la teza. Un 4 nu e un sfarsit de lume happy.

| neutrino a răspuns:

Ca orice mama, si mama ta are anumite pretentii de la tine. Explica-i ca ea s-a inselat si ca tu nu poti sa te ridici la pretentiile dorite de ea. Va fi dureros pentru ea, dar poate ca te va intelege.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Cel mai bine este să fii sincer cu mama ta. Dacă vei încerca să ascunzi sau să inventezi anumite scuze pentru a evada ai putea să înrăutăţeşti şi mai mult situaţia. Însă, spunând lucrurile aşa cum sunt îi vei putea demonstra mamei tale că poate avea încredere în tine. Cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Mai bine i-ai spune, ar fi mai rau daca ar afla de la altcineva.
Acuma sa nu te astepti ca o sa te felicite, da nici nu o sa ia foc, doar si ea a fost la scoala si va intelege.
Promite-i ca te vei pune pe treaba si vei invata mult mai bine.
Te pup!

| deeadeea111 a răspuns:

Buna!
In primul rand ar trebui sa te gandesti ca mama ta ar fi mai suparata daca ar afla din alta sursa, adica de la diriginta ta sau de la profesoarea ta de mate.Cel mai bine ar sa-i spui tu adevarul, si sa-i explici ca a fost destul de greu (pori sa le spui chiar situatia colegilor tai pentru a se convinge)

| IncredibleJoker67 a răspuns:

Fii sincer si arata-i-o si nu iti fie frica de ea nu iti a face nimic. (daca vei fi sincer nu va mai fi chiar asa suparata)

| ElectronicSound a răspuns:

Spune-i pur si simplu... Te va intelege si ar fi mult mai nasol sa afle de la profa de mate sau dirigahappy

| Azurry a răspuns:

Ar trebui să știi că e mai rău să afle din alte surse. Mai bine îi spui tu, asta e. Dacă teza a fost grea, poți să i-o arăți și să se convingă și ar trebui să-i spui și situația colegilor tăi...happy Baftăă :3

| teosbeos a răspuns:

Fa-i o bucurie inainte. ia o nota mare, i-ai un buchet de flori si spune-i dupa va mai alina supararea.