| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a întrebat:

Am nevoie de ceva ajutor :-s...Cum sa-i spun mamei ca am luat 7 in teza la mate fara sa se enerveze?big grin...
Voi cum i`ati zice?

Răspuns Câştigător
| Lost In Your Smoke™ a răspuns:

Mah. ii zici sincer ca nu-ti place matematica si o sa faci si imposibilul ca sa iei note mari in oral. Daca e vorba de teza de a 8 athinking ei bine.atunci e o problema pentru ca valoreaza 50 % din nota finala pentru repartizarea la licee:d. Dar, un lucru e important.Sa nu o minti.Sa-i zici adevarul.
Ce sa zic.Bafta.
xoxo[gossip girl.]

11 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

De ce sa se enerveze daca ai luat nota 7, pentru multi de aici cred ca o considera o nota buna[7 la teza], sau ea e obisnuita cu numai 9 si 10.

E adevarat ca trebuie sa-i multumesti si pe parinti, dar trebuie sa intelega ca ai anumite scapari!

Pai ii zici pur si simplu" azi mi-a adus teza la mate, mm nota nu e cam pe masura mea, am luat un 7.big grin"

| Ana-Maria94 a răspuns:

Am luat note si mai mici, dar mama stie ca nu ma impac deloc cu matematica asa ca intelege.

| rockaholic a răspuns:

Spune-i: Mami, nu vreau sa te supar, dar matematica nu este punctul meu forte, consider ca nu am avut destula pregatire inainte de teza si as vrea sa fac meditatii[asta in cazul ca nu faci]. Stii foarte bine ca eu am luat note mari la alte materii, insa examenul acesta m-a distrus.Totusi, si tu stii ca 7 este nota mare in comparatie cu 2. 3, etc.
Sper ca ti-am fost de ajutor.happy

| JustMusic a răspuns:

Eu am luat 5 si nu s-a enervat acum ca tu ei 7 sa se enervezi zi ca ai 7 inteza si gata

| Vero1996 a răspuns:

Eu i'am zis direct "Mama am luat 7 la teza la mate" dar sa nu ii ascunzi ca o sa afle de la altcineva sh o sa fie mai rau

| Merisorr a răspuns:

Pai spune-i,, Mama imi pare rau dar am luat 7 in teza la mate [ si ai grija sa fii putin trista ], chiar imi pare rau si promit ca o sa-mi corectez media si oricum nu e o nota rea pentru ca teza a fost foarte grea si iti promit ca maine iti aduc o nota mai buna. '' Eu asa as face straight face si eu am luat 8 la romana si i-am spus mamei cu greu da cand i-am dat teza mamei o zis ca parca scrie pe chineza laughing.

| ßüттέяŦℓÿ a răspuns:

In ce clasa esti? depinde de clasa ...pentru ca daca esti la liceu e greu` si 7 e o nota buna straight face eu sunt a 10 trec a 11. si a fost cum greu avand in vedere ca liceul la care sunt e foarte strictstraight face...o sa iei uh o nota mai mare nu iti face griji wave

| elamit a răspuns:

Dar nu are de ce sa se enerveze e o nota destul de buna, ii spui si gata atat ai putut sa fie multumita.succes

| alicyanimphea a răspuns:

Cand da cu aspiratorul ca e concentrata si nu aude sau nu constientizeaza si se gandeste sa te certe cand termina curatenia si apoi uita si cand te intreaba peste mai mult timp daca isi aminteste cumva, deja nu mai conteaza asa tare ca e veche povestea. Pe asta am incercat-o si a mers la mine, luasem 4 in teza pe atunci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi, sfatul meu ar fi: ori esti putin mai emotiva si pari ca chiestia asta te afecteaza foarte mult(ceva lacrimi nu ar strica) deoarece persoanele au tendinta de a ameliora suferinta celor din jur inainte de orice altceva, ori ii spui pur si simplu, cu cuvintele tale, fi tu insuti, nu are ce sa se intample foarte rau... ma bucur ca ti-am fost de ajutor

| Christiana_8861 a răspuns:

Ii spui cand este intr-o stare buna.in nici un caz cand este suparata sau obosita!