| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Am o problema e cam mult de spus dar o sa incerc sa scriu cat mai putin.Acum 2 ani de zile parintii mei au inceput sa se certe, au divortat iar eu cu mama ne-am mutat din apartamentul tatalui.El sta la etajul 5 si bunicii din partea lui la etajul 4.Problema este ca nu m-am mai dus pe la bunici de 2 ani din cauza bunicii mele care mi-a cauzat o groaza de probleme..Cu bunicul vorbesc, vine in vizita pe la mine si pe la mama si de fiecare data imi spune sa merg pe la ei. Intr-un fel ma simt vinovata ca nu merg sa o vad pe bunica dar in alt fel ma gandesc ca e bine ceea ce fac pentru ca stiu ca o merita si spun ca o merita pentru ca de multe ori ma dadea afara din casa fara niciun motiv si ii spunea lui tata ca o fac in toate felurile numai ca sa ma certe el pe mine.Astept raspunsuri cat mai multe. Sper ca ati intles ce as fi vrut sa spun si scuzati greselile de ortografie dar m-am grabit.Voi cum a-ti proceda in locul meu?

32 răspunsuri:
| CriSSa537 a răspuns (pentru Kyou):

A inteleg ca bunicii tai sunt din partea mamei? imi pare foarte rau pentru bunicul tau.

| Kyou a răspuns:

Nu, eu vorbeam despre bunicii din partea tatei. Si mama il apreciaza pe bunicul de aia spune ca ar vrea sa se duca dar nu o face din cauza bunicii. Cei din partea mamei stau in alt judet, ma inteleg bine cu ei dar nu trec pe acolo mai mult de o data pe an.