| robyroby a întrebat:

Hey. Am si eu o problema. Am o relatie cu prietena mea de prin iulie, iar in septembrie, cand a inceput scoala, o amica imi tot cerea sa o tin in brate. Am acceptat, luand o pauza in relatia cu prietena mea. Faza a tinut 1 saptamana, prietena mea a aflat, insa m-a acceptat iar. Totul a fost frumos, pana acum 1 saptamana. De atunci, prietena mea s-a schimbat, isi aduce aminte de trecut, nu stie ce trebuie sa faca. Nu mai poate sa imi acorde incredere. Ce credeti ca trebuie facut pentru a o convinge sa stea iar cu mine? A spus ca tine enorm la mine, ma iubeste.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si-a cam pierdut increderea in tine si poate banuieste ca ai inselat-o. Vorbeste deschis cu ea, spune-i ce te framanta, fa-o sa inteleaga adevarulwinking. Intr-adevar, sa iei o pauza o saptamana doar pentru a tine o alta amica in brate, da de banuit.

Poate nu este vorba de trecut, o framanta altceva. Cel mai bine ar fi sa dicutati fata-n fata, si chiar daca va despartiti, asta este! Macar ati fost sinceri pana la capat.

11 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Probabil ca la inceput n-a asimilat tot ce a aflat in legatura cu cealalta, dar apoi s-a gandit mai bine si a ajuns la concluzia ca vei mai avea nevoie si pe viitor de asemenea"pauze". De iertat e relativ usor dar de uitat cateodata imposibil.

| Farcas a răspuns:

Fata asta si-a cam pierdut increderea in tine si are si motive.Cum adica sa iei pauze doar pentru a tine pe alta fata in bratze? Daca o iubeai era logic sa iti doresti sa o ti doar pe ea, nu crezi? Poate ca tine la tine dar ce iai facut tu e fara sens sincer.Parerea mea e ar fi bine sa discutii cu ea si daca crezi ca vei mai avea nevoie de,, pauze,, mai bine o lasi in pace pe saraca fata.Bafta.

| psihox a răspuns:

Ai cazut singur in capcana amicei tale, in loc sa fii cu actuala prietena a ta. Acum esti obligat sa-ti repari singuri greseala, sa te inveti minte sa nu mai faci prostii.

| CrucifiedCountess a răspuns:

E o diferenta intre a "tine" si a "iubi" raised eyebrows

| tim a răspuns:

Te iubeste ea, dar tu chiar ai o problema:esti cam nesimtit! cum sa iei ma,, o pauza in relatie"? probabil ai mai luat vreo,, pauza" de atunci si a aflat, din nou. baaaii, in viata nu e ca la scoala, cu,, pauze"!

| valThina a răspuns:

Trebuie sa ii demonstrezi ca si tu tii la ea si ca vrei sa ramaneti impreuna.ar trebui sa ii faci macar o data p saptamana un mic cadoutongue asta poate fi si virtual(ii poti trimite de la o poza cu voi editata de tine cu niste inimioare ceva. o felicitare, cateva ganduri frumoase etc)sau sa ii iei o floare cand te intalnesti cu ea, oricewinking faza e ca trebuie sa o surprinzi in mod placut cand ea nu se asteapta si poate se va razgandi si nu va veti desparti big grin bafta sper ca te-am ajutat cu ceva

| ////////////// a răspuns:

Stii asta inseamna ca nu o pretuiai ori nu stiai ce vreai, asa ca acum cind vedeai ca o pierzi ai realizat cit de mult tii la ea, de ce procedati asa de ce faceti ca persoanele dragi sa sufere, stii e greu sa o faci sa-si recapete increderea in tine, ea se teme ca daca ai plecat odata poti pleca si a doua oara, vorbeste cu ea cit mai sincer, dui niste flori cit mai des, fa ceva daca tii la ea intr-adevar curaj

| robyroby explică:

Happy ending. M-am impacat cu prietena mea. A spus ca ma iubeste prea mult ca sa ne despartim, si o sa uite ce a fost. Ce a fost, a fost. A spus ca incearca sa imi acorde iarasi incredere happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roby? ai parinti? isi mai iau asa cate o pauza? de la indatoririle lor? fiindca vad ca voi iubiti serios da inselati si mintiti in modul cel mai dureros posibil.numai gura e de voi.cand e bine. e bine dar cand santeti inselati, va apucati de bocit.sau de aruncat pe geam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti spun dar sincer aratati sentimentele

Răspuns utilizator avertizat