| SunriseB a întrebat:

Hey as avea nevoie de ceva ajutor. m-am certat cu niste fete mai demult si de la o vreme incoace tot aud comentarii la adresa mea din partea lor m-am luat de ele si le-am zis sa inceteze acum vor sa imi faca mai mult rau spunandu-i prietenei mele cele mai bune niste minciuni si sa ii spuna de niste poze nu tocmai de pus la avatar cu aceasta dar ea a inteles pritena mea cea mai buna ca pozele acelea le-am dat cand ea a facut un site in care a pus o poza cu naspa cu mine si o barfa gen ca sunt curva si asa. ma simt prost ele vor sa imi faca rau nu mai is la scoala cu ele is in alta scoala si vreau sa scap odata nu le mai suport ce sa fac? please help me sa gasesc o solutie le-am dat ignore pe mess le-am sters de la prieteni la hi5 dar pe facebook cand intru pe un profil oarecare vad cum ele ma barfesc despre parul meu & so on`. va rog din suflet ajutati-ma dau fundita la cel mai bun raspuns big grin

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

Iti dau mai multe variante:

1.[cam neortodox] Iti faci un iubit "periculos" si il rogi frumos sa-i "mangaie" pe prietenii acelor fete. Dupa ce aia au fata umflata le ameninti ca o sa fie si mai rau daca nu inceteaza.
2.[metoda cu lipsa de fair-play] Il rogi pe prietenul ala al tau periculos sa le bata pe fete.
3.[metoda folosita daca ai sub 18 ani]Faci poze(screenshot-uri) la monitor in timp ce fufele alea comenteaza de tine si baga poze cu tine pe diferite site-uri.Arati screenshot-urile parintilor tai care vor arata la randul lor parintilor fetelor.
4.[metoda nerecomandata]Bagi si tu pe net poze "ne-artistice" cu alea si le barfesti si tu.
5.[metoda cu mari sanse de succes]Le spui prietenilor tai de proastele alea 2(ca sa nu se mire cand le zic alea ceva) si apoi nu le mai bagi in seama. Le lasi sa radieze in propria prostie si se vor opri pana la urma.

Succes!

5 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Trateaza-le cu indiferenta.Nu le da apa la moara.Intr-un final se vor plictisi si vor renunta.

| Romancutza a răspuns:

Daca ele nu pot sa urce la nivelul tau, coboara tu la nivelul lor.Razbuna-te cu aceeasi moneda.Arata-le ca esti mai buna si desteapta ca ele.

| mistikk a răspuns:

Lasa-le sa isi traiasca viata lor de pitzipoance fii cu capul sus si nu le lua in seama asta le va durea cel mai tare crede-ma mi se intampla des dar cand ele vad de cata nepasare dau dovada nu mai zic nimic

| BaiatuFitzosu a răspuns:

Trateaza-le cu indiferenta si nu le mai baga in seama! Indiferanta e ceea mai b una arma nu bataia si cearata cum au spus alti
!

| alexalexalex a răspuns:

1propunele sa va impacati2va bateti sau3fai mai mult rau eu as alege 2 e buna