| eubahhh a întrebat:

Cum sa scap de vergeturi? please help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te poate scăpa cu adevărat terapia cu laser.
Pa, pa.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu prea scapi chiar asa simplu.Bafta!
http://www.benessere.ro/Frumusete/166/Ce-ne-facem-cu-vergeturile.html

| overdose90 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci cu ele, dupa cum am mai citit.

De asemenea, cica daca sunt alb-sidefii, nu mai poti scapa de ele decat cu laserul, sau terapii de astea ciudate si costisitoare. Dar de cele mov se mai poate scapa, adica se pot ameliora usor, cu creme si geluri speciale.

Eu am cateva pe solduri si de ceva timp folosesc gelul de la Garnier(acela cu ambalaj galben) pentru celulita si fermitate. Am aplicat si pe solduri si parca s-au mai dus din vergeturi, si am de alea albe. nu stiu, poate daca folosesti ceva constant, le poti face sa se ascunda usor, dar nu vor disparea...