| TeooTeddy05 a întrebat:

Hey! Cum as putea sa ii spun mamei ca am prieten. Imi e frica de reactia pe care o va avea. daca nu o sa ma lase sa fiu cu el. Si chestia e ca niciodata nu am discutat cu ea despre baieti.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fiind minora taci si nu te culca cu el cand te faci adulta poti merge cu el acasa sa faci prezentarea.

| Wehrmacht a răspuns:

Nu-i spune.De ce vrei tu sa strici totul? Ai nevoie de o scuza ca sa te desparti de el?

| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa o prinzi in toane bune. Ii poti spune ca ai cunoscut un baiat si ca iti place si ca si el te place si ca ar vrea sa fiti impreuna. Nu ii spune deja ca sunteti impreuna. Chiar daca nu ai discutat cu ea despre subiectul asta este mereu un inceput.

| Danysan a răspuns:

Care e problema de trebuie sa stie ea? E normal si firesc sa ai prieten -Mai naspa e daca nu ai.

| drogh a răspuns:

Buna draga mea!
Ori iti faci curaj sa-i spui tot,adica sa-i povestesti cum a inceput frumoasa dragoste a ta, ori astepti cand si tu o sa fii gata, si ea la fel! Asa este ca unele mame au o reactie neplacuta cand li se povesteste despre un baiat deoarece o apuca groaza crezand ca ti-ar putea face vreun rau sau altceva, dar totusi. Alegerea este a ta. Daca cumva vrei sa-ti deschizi sufletul in fata ei si sa-i spui, atunci ok.
Pa, pa.

| Andrei258 a răspuns:

E timpulk sa incepi sa vorbest cu ia nu e neaparat necesar sa-i spui ca aai iubit inca nu dar ai puta sa incepi sa opregataesti panaq la urma nu mai ai 10 ani

| Mihai239 a răspuns:

Incearca sa ii spui ca ai cunoscut un baiat si ca iti place de el ( dar mai intai trebuie sa fi sigura ) si verisoaramea a facut asa