| Sandra08425 a întrebat:

Salu! Am 14 si imi place foarte mult de un baiat, de la care am aflat ulterior ca si lui ii place de mine. El doreste sa iesim afara numai noi doi ca sa ne cunoastem mai bine (nu e intalnire). Ma gandeam sa-i spun maamei toata povestea, si sa ii cer un sfat si totodata sa o rog sa ma lase sa ies cu el... Chestia este ca imi e cam frica de reactia ei pt ca este o persoana cam irascibila, dar cred ca ii pot spune asta cand este intr-o dispozitie buna. Voi ce sfat imi dati?

Răspuns Câştigător
| becka133 a răspuns:

Tu iti cunosti cel mai bine mama, tu stii cum poate sa reactioneze. Parintilor le este foarte greu sa isi lase copiii sa creasca si sa admita ca lucrurile astea ( relatiile, etc ) vin la pachet. daca iti zice ca nu e de acord, ii spui asta, iar daca nu accepta nici asa, atunci mai astepti si ii spui baiatului astuia ca vrei sa mai vorbiti la telefon, skype, etc. pentru ca nu vrei sa grabesti lucrurile, ai destul timp pentru lucruri de genul asta..eu am 17 ani si astia sunt cei mai frumosi ani. Poate ca mama ta o sa te lase totusi. Succes.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-i ceri voie mamei!

| Mayhem666 a răspuns:

Daca este o persoana deschisa la minte, o sa te lase, dar totusi, cred ca mai bine e sa o prinzi intr-o dispozitie buna ca sa ii spui.