| alexia38 a întrebat:

Hey, intrebarea mea este daca mama e alcoolica si urla, tranteste, face pe ea in pat, nu lasa pe nimeni sa doarma, pot sa cer la casa de nebuni sa o duca?

11 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Casa de nebuni nu poate o lua, decât după un control psihiatric i se va stabili problema de sănătate a ei. Fă-i o programare la un psihiatru și mergi cu ea fără ca dânsa să știe unde să meargă.

| sierra1 a răspuns:

Hmmm, problemă delicata. Și tu cu cine rămâi? Câți ani ai?

| Freya1 a răspuns:

Pai tu de ce nu te muti?
Daca vrei sa ii faci un bine cautati unde sa te muti, si pe ea duo la dezalcolizare iar pe urma viziteazo si ajut-o.
Eu cred ca tu vrei sa scapi de ea sa ramai cu casa.

| alexia38 explică (pentru Freya1):

Nu ma mut ca mare parte dein casa e pe numele meu mama are numa ce a mostenit de la bunicu si a rezolvat so no dau afara din casa

| Freya1 a răspuns (pentru alexia38):

Pai poti sa o duci la dezalcolizare dar tot trebuie sa ai grija de ea. Oricum daca e asa bolnava posibil sa nu o duca mult si tot tu ramai acolo asa ca...

Răspuns utilizator avertizat
| christall a răspuns:

Cati ani ai? In functie de raspuns poti primi solutii

| alexia38 explică (pentru christall):

Am 23 de ani si am o fica de 4 ani dar mama bea si ma ataca urla tranteste lucruri pe jos si mai si face pe ja in pat misepare scarbos si vrau sa stiu unde as putea so trimit si daca nu vrea ea sa mearga casa scap odata de stresul incontinu nu mai suport

| sofisis a răspuns (pentru alexia38):

Intrebarea e : de ce la 23 de ani si cu un copil, inca stai cu maica-ta? Si de ce trebuie sa o dai pe ea afara din casa ei si nu pleci tu? Pui problema total gresit.

| christall a răspuns:

E clar ca nu poti sta cu ea in aceeasi casa..nu numai pentru tine, dar si pentru copil. Nu poate sa creasca in asemenea mediu. Daca ea nu vrea sa mearga la dr..nu ai cum sa o internezi. Daca mergi la politie o sa-i dea amenda si nu stiu care e starea financiara, daca te afecteaza si pe tine si copilul.

| BigSmokeJunior a răspuns:

Salut! Depinde daca esti minora sau nu, si probabil nu e asa de usor. Incearca sa vorbesti cu un adult care ai incredere si poate te ajuta mai mult ca noi. Oricum, sper că mama ta se simte mai bine