| Amelialungu15 a întrebat:

Hey! Ma simt tare fraiera de la o vreme. Nu stiu ce sa fac sa nu mai pun la suflet tot ce se intampla. De la o vreme prietena mea cea mai buna se poarta foarte urat cu mine. Tipa la mine cand baiatul care ii place nu vorbeste cu ea, nu ma baga in seama, vorbeste cu persoanele care le uraste ca sa imi faca in ciuda. Eu sincer, cred ca are o obsesie de la o vreme. Tot incearca sa ma faca sa ma simt prost, si cand nu ii merge acest lucru, se supara si tipa si mai tare la mine, fara vreun motiv anume. Noi suntem prietene de 6 ani...din clasa 1. Nu stiu ce sa fac sa pastrez prietenia, macar sa stau bine cu ea, sa nu mai aiba aceasta obsesie nebuna de a ma vedea suparata. Are momente in care ne intelegem foarte bine, dar si cand o apuca cate o nebuneala, face urat. Urat de tot.
Voi ce spuneti?

6 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Spune-i ce te deranjează. Dacă nu pricepe, îndepărtează-te de ea.

Alte răspunsuri
| UnBroken2016 a răspuns:

Are un comportament normal pentru varsta ei, de ce te miri. Nu iti convine, nu o mai baga in seama si ai rezolvat problema.

Răspuns utilizator avertizat
| RagnarokR a răspuns:

Da-i pace. Nu vezi ca numai prietena nu iti e?
Treptat, rareste orice fel de interactiune cu ea.

| anonimm997 a răspuns:

Daca acea "prietena" intotdeauna vrea sa te vada suparata, trista atunci nu se numeste prieten. Nu poti numi prieten pe cel care se bucura de suferinta ta. Incearca sa nu vorbesti cu ea cateva zile, sau arata-i ca nu iti pasa cand ea face acel "crize" si vei vedea ca tot ea va regreta(iti spun din propria experienta).