| andreea0710 a întrebat:

Hey, TPU,
Am spart un geam de la usa de la baie acasa (era sticla groasa) si nu stiu ce scuza sa am cand parintii mei de intorc acasa. Nu vreau sa afle ca m-am batut cu fratele meu. Imi puteti da o scuza credibila care sa faca geamul sa se fi spart din greseala.
Dau funda

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Buna! Nimeni nu o sa creada ca "geamul s-a spart de la sine".
Eu unul consider ca singura scuza potrivita pentru asa ceva ar fi "M-am certat cu fratele _____ si eram nervoasa. Geamul la baie era deschis si era curent...am tras tare de usa si nu am realizat ce curent era si am trantit-o...imi pare rau"
Macar daca iei vina asupra ta atunci fratele o sa aprecieze asta si o sa tina minte. Parintii te cunosc, nu ai cum sa-i minti atat de usor.Treaba ta!
Succes!

-Blytz-

5 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Era sa ma... pe mine, si m-am dus in viteza la baie, dar cand sa pun frana, jbang am trecut prin geam.
Improvizeaza ceva, eram intr-o camera, faceam ceva atent/a, si deodata aud o bubuitura in baie. Cand ma uit geamul era spart... posibil sa fi fost o fantoma. sau. s-a facut curent si usa s-a trantit prea tare.
Sauuu
A FOST FRATELE MEU L-AM VAZUT, pot sa jur ca el a fost. Eu n-am facut nimic. rolling on the floor El o sa zica acum ca am fost eu sa se scoata, dar nu-l credeti, credeti-ma pe mine.

| aumih16 a răspuns:

Se intampla! mai ales de la un curent mai puternic!

| pufulescu a răspuns:

S-a facut ' curent ' cand ai deschis usa de la intrare si s-a trantit usa de la baie. Spui si tu ca stiai ca nu trebuia sa o lasi deschisa ca poate se tranteste, dar nu ti-ai dat seama. Asuma-ti oricum o mica parte din vina, nu poti sa spui ca s-a spart geamul de la sine.

| lBroken69 a răspuns:

Cauta un obiect..mai dur sa spun asa, si spune-i ca in fata la usa te-ai impiedicat si ai lovit geamul din greseala.

| ancaelena24 a răspuns:

"Am scapat ceva peste" sau "M-am impiedicat peste "... :/