| Panteraa a întrebat:

De la al catele-a grad de rudenie poate exista o relatie? De exemplu verisorii de gradul al 3-a ar putea?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal se pot casatori rudele incepand cu gr.V. Nu stiu ce intelegi tu prin "verisori de gradul al 3-a" (sic!), de ex. verii primari sunt rude de gradul IV.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi ca cei doi indragostiti sa fie straini...happytotal. In cazul in care vor face in viitor copii,chiar si daca sunt rude de gradul al saptelea sau al optulea(deci ff indepartate)vor iesi cu malformatii, boli devastatoare, etc. Insa nu in toate cazurile copiii cuplului respectiv se nasc asa. Unii se nasc normali, si apoi, dau nastere la ceea ce am spus mai sus.

| anonima0101 a răspuns:

Varu' cu vara umple camara big grin

| NoRegretsxx a răspuns:

Poti avea o relatie cu oricine vrei tu atata timp cat tu esti fericita. In rest sa te doara in cot de ce zice sau crede lumea. Tie sa iti fie bine.
Mult succes

| Panteraa explică (pentru NoRegretsxx):

Nu e vorba de mine laughing

| NoRegretsxx a răspuns (pentru Panteraa):

Indiferent. Raspunsul meu ramane acelasi.

| Gxx a răspuns:

Da,inainte cum se casatoreau veri cu veri ca sa nu piarda bogatia happy