| HotGHot a întrebat:

Deci m-am impacat cu iubitul meu care ma inselase cu alta (are 20 de ani, eu 17)stiu ca-i prea mare pentru mine dar il iubesc enorm. Mama mea nu stia despre el dar a aflat si nu s-a suparat prea tare.Dar s-a enervat cand i-am zis ca am facut dragoste cu el si ca vream sa locuiesc cu el. happy Si mi-a interzis sa mai ma vad cu un baiat, sa mai ies cu prieteni si sa mai vb la tel crying broken heart Ce pot face ca sa inteleaga ca e un tip de treaba si chiar ma iubeste si sa ma lase cu el? Sfaturi plzzzsad

5 răspunsuri:
| KDily a răspuns:

Daca te-a inselat..inseamna ca vrea sa schimbi ceva la tine...adica sa nu se plictiseasca cu tine.Dar am si eu o intrebare:d Te`a inselat dupa ce te`ai culcat cu el sau inainte?:d:p Asa. acum sa iti raspund la intrebarebatting eyelashesbig grin incearca sa ii recastigi increderea mamei tale..si nu te indeparta niciodata de mama ta pentru acest barbat care probabil e si imatur daca te-a inselat(asta nu inseamna ca nu te mai iubeste) ..chiar daca acum esti suparata pe ea si ai face orice sa scapi de "gura ei" mai tarziu o sa iti dai seama ca a avut dreptatebig grinbig grin..si cred ca nu e timpul sa te muti cu el ..pentru ca esti inca minora si ai toata viata inainte!winking Sa imi raspunzi te rog frumos la intrebarea pe care ti-am pus-o mai sus:*big grinbig grin Bafta multa si multumesc!:X:****

| Ahead a răspuns:

Luati masa impreuna, fa prezentariile si daca baiatul e de treaba o sa il placa si vor accepta.
Evita sa te certi cu ei pe tema asta vei creea mult stress

| Bellinda99 a răspuns:

Pai...eu cred ca mama ta ti-a interzis toate astea atunci cand a auzit ca tu ai facut dragoste cu el..ca nah nu-i la fel ca si cand iai fi zis ca te-ai pupat cu el si nah..Pai ca sa vada ea ca e un tip de treaba ai putea sa-l inviti acasa la tine sa il prezinti mamei tale si el sa incerce sa ii faca o impresie buna despre el...

| JustSomebody a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca este mama ta si isi face griji pentru tine. Poate ea desi a inteles ca il iubesti crede ca nu era potrivit sa iti incepi viata sexuala cu un adult din moment ce tu esti inca minora.Dar linisteste-te si mai gandeste-te odata daca esti pregatita sa faci acest pas.Eu zic asteapta macar sa faci 18 ani si apoi sa te muti cu el, nu te grabi.Iar despre mama ta ti-as propune sa incerci sa ii explici ca fiecare isi incepe viata sexuala si isi alege partenerul cand a ajuns la varsta potrivita, iar tu stii ca aceasta a fost varsta portivita pentru tine.Nu iti indeparta mama pentru acel baiat care zici tu ca ar face la fel pentru tine si incearca sa ii recastigi increderea pentru ca asa vei lua decizia corecta.Succeshappy