| Robertoindark a întrebat:

Se apropie cu pasi repezi majoratul iubitei mele, Mai sunt 4 luni, iar eu vreau sa-i fac o zi de neuitat. Fiind mai mic ca si ea, cu 10 luni sad, nu am un serviciu, insa stau bine cu banii. Chiar si asa, mi-am spus sa nu exagerez cu un cadou gen Laptop APPLE sau Iphone 5, pentru ca daca fac asta imi va demonstra ca si ea poate face cadouri la fel de scumpe si nu vreau sa degenereze treaba cu cadourile. Sunt decis sa investesc undeva la 500 lei. Nu renunt la ideea de a-i lua 17 trandafiri rosii si unul alb in mijloc, dar vreau sa-i mai iau ceva, ceva frumos si inedit, mai mult vreau sa o surprind pentru a nu uita niciodata ziua majoratului ei. P.S. Inel, lantisor si bratara pentru picior ( din aur) i-am lua cu alte ocazii. Parfumuri i-am luat de asemenea cu alte ocazii, asa ca de data asta vreau ceva, cum am spus: INEDIT. Ceva idei? big grin

Răspuns Câştigător
| Piratul10 a răspuns:

Vrei sa nu uite niciodată ziua?

Atunci trebuie sa faci ceva mai mult de un cadou!

Deci poti sa ii dai un lănțișor in forma de inima si pe o parte o inimi poza ei si pe o parte poza ta si pe inima sa scrie "Împreuna pentru totdeauna", inelul din aur sau măcar culoarea de aur.

Ideea cu trandafirii roșii si unul alb in mijloc e foarte buna si trebuie sa o faci si pe asta dar încă nu e timpul.

Acum trebuie sa o Surprinzi cu ceva si mai inedit decât lantisorul si eu zic sa închirieze o barca mica si frumoasa si sa ca plimbati undeva pe un rău stiu ca pare cam de vis dar se poate si o va uimi si ii va plăcea!

O sa va plimbări pe rău cu barca si o sa mâncati ceva bun si o sa ai o șampaniei la tine ca sa Țineți un tuast si cam atunci ii dai si trandafirii.

Ideea e super!

Dar daca nu vrei cu barca deși e cea mai tare ideea,
O poti plimba cu caleașcă cu 2 cai si sa aibă si trandafiri caleașcă..stiu ca e ca in povesti dar crede-ma ca ii va plăcea asa ceva!

Ați putea sa va duceti pe un munte si mâncati + șampanie si de pe muntele ăla sa vedeți orașul si cerul trebuie sa il alegi bine ca sa fie o priveliste buna!

Si aia putea sa o ceri si în căsătorie!happy

Deci eu cred ca ideea cu barca e ceea mai buna idee ever!
Deci te rog sa o încerci!

In 4 luni ai timp sa închirieze barca si sa faceți totul ca de neuitat cel mai bine ar fi ca pe undeva unde treceti cu barca da treacă un elicopter pe sus unde sa scrie numele ei si felicitări ca a trecut majoratul sau sa scrie pe o bucata de tabla/carton undeva pe unde treceti cu barca...

Deci ce vei face?

| Robertoindark explică (pentru Piratul10):

Unde cu barca? Doar pe iarba, sau in cel mai bun caz la piscina, munte; nu prea vad prin orasul meu si totusi, ideile sunt geniale, dar e cam imposibil... sad

| Piratul10 a răspuns (pentru Robertoindark):

Pai daca ai putea sa ii cumperi un laptop Apple la 1000 de euro e ușor sa de duci in alt oras, dar naaa, daca nu poti cu barca atunci tot trebuie sa ii cumperi lanul in forma de inima si pe el sa fie gravat "I love you!"
Si daca o sa va duceti in casa dai si o perna roșie/albă pe care sa scrie I Love you sau Te iubesc!

Iti zic sa ii dai asa ceva pentru ca lucrurile astea care țin mai mult si la care o fac sa se gândească la tine sunt mult mai importante pentru ea decât un lucru ca telefon.

Deci...s i cu 1000 de euro iei 2 bilete dus întors pana la Paris si tot iti mai ramân bani si ii dai acolo,Lanțul si perna ca Paris e orașul dragostei...

Naaaa, iti zic sa fii mai creativ si sa găsești ceva!

Dar daca nu găsești nimic poti pe iarba, prânz, trandafiri roșiicu un alb.
Ii dai Lanțul, spargeti șampania si la sfârșit cand plecați si perna...

La Pisicina nu poti face multe...

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Un lantisor de aur cu un medalion frumos

| Kamiichu a răspuns:

Cum ai spus tu, ii poti lua niste trandafiri (un buchet mai mare), fiind majoratul ei, sunt sigura ca isi va invita prietenii etc...o petrecere, ii poti face o surpriza in vazul tuturor, ce le face mai mare placere fetelor decat ca iubitul lor sa le arate dragostea fata de prieteni, familie etc...I-ai o rochie eleganta (lunga), pe langa acea rochie ii poti lua si un urs (mare), ceva pufos si pe langa astea ii poti face o declaratie de dragoste, ceva original, nu de pe net, gandeste-te bine si spune-i cuvinte din suflet. Sper ca te-am ajutat. Bafta si multi inainte!

| Instagrama a răspuns:

Ceva personalizat cu voi 2 sau o seara romantica, inchiriezi undeva, lumanarele, trandafirii pe pat, o sticla de vin..restul cred ca te descurci sa i demonstrezi ca o iubesti! tongue

| Anonim1989077656477 a răspuns:

Planuieste o seara romantica.fii tu insuti.iar cand vine vorba de cadou, daca e o fata simpla(se bucura din cele mai mici gesturi) sa-i iei o cutie de bomboane si o pernuta cu,, I love you".e tot ce si-ar dori o fata daca e cum am scris mai sus.winkingsucces!