| Alesyaa a întrebat:

stiu ca urmatoarea intrebare este putin tampita dar pentru mine este foarte important raspunsul. mama mea a racit destul de rau la inceput statea la pat. iar acum tuseste destul de rau. dar nu stiu de ce dar ma gandesc tot timpul ca raceala ei o sa se agraveze si DOAMNE FERESTE poate deceda. dar incerc sa nu ma gandesc la asa ceva (la moarte) si in fiecare seara inainte sa ma culc incep sa plang. va rog sa imi dati un sfat sau sa imi spuneti ce sa fac

Răspuns Câştigător
| IDede a răspuns:

Trebuie sa ai incredere ca totul va fi bine si roaga-te la oricine sa ii fie ei bine iar cand se va vindeca nu uita niciodata sa multumesti tuturor caruia tu te-ai rugat pentru ca ai avut incredere succes

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu te mai gandi la moarte daca nu e cazul, mama ta se va face bine daca se trateaza

| elyfel a răspuns:

Draga Alesyaa, cel mai bine este sa chemi medicul de familie ca sa o consulte, apoi el va decide mai departe daca este nevoie sau nu de o internare in spital, daca tuseste asa de rau
Bafta

| MαℛყshKα a răspuns:

Buna.Este destul de trist cind cineva apropiat este bolnav.Nu ar trebui sa ai asa ginduri pesimiste, iti este frica e si normal dar daca mama ta este rau racit ar fi cazul sa mearga o consultatie la medic pentru ca aceasta raceala sa nu devina mai grava...Eu cred ca ar fi necesar sa primeasca un tratament, din spusele tare este grav, si posibil sa aiba gripa dar nu raceala.Nu trebuie sa plingi dar sa actionezi, cheama un medic, cere sfatul unei peroane mai in virsta dar nu astepta sa devina mai grav. Sper ca mama ta sa se insanatoseasca iar tu nu trebuie sa fii coplesita de frica dar trebuie sa fii puternica si sa o ajuti pe mama ta ca sa se insanatoseasca.Bafta si mult succes.