| AngelikGamer a întrebat:

Buna TPU.Va rog sa cititi pana la capat inainte sa dati raspunsul:

Cand eram mic,bunica si un motan stateau cu mine si ma ingrijeau, mama fiind plecata la servici si tata la tara.Motanul a trait 15 ani, il chema Thomas si acum o luna s-a stins.El era foarte important pentru mine.Eu nici nu am apucat sa il vad in ultimele clipe deoarece eram plecat la mare.Cand m-am intors acasa totul imi amintea de el:patura,locul unde ma jucam cu el,bolul de mancare, desenele animate la care stateam in pat cu el si ma jucam, TOTUL! De 3-4 nopti plang incontinuu fara sa ma opresc, si ma culc la 4-5, trezindu-ma la 8.
Acum am plecat la munte cu bunica si mama. Bunica, inseamna foarte mult pentru mine deoarece are grija de mine mereu, ma ajuta si la teme, vine la noi in fiecare zi.Acum 3 ore s-a simtit rau, crescandu-i tensiunea la 17, 3 sau 17, 8.Mama a sunat salvarea si a luat-o.Nu stiu ce sa ma fac.Stau singur in camera plang si ma gandesc ca daca o pierd si pe ea viata nu mai are sens.Cad in depresii,chiar acum cand scriu plang, Ce sa ma fac, va rog ajutati-ma dar nu cu raspunsuri de genul:
-Viata nu e mereu roz
-Asta e...
Sau altele...

7 răspunsuri:
| maria999 a răspuns:

Fi tare! Si incearca sa treci peste toate daca vei fi optimist totul va fi bine!

| Enki a răspuns:

Pai eventual ti-as zice sa te rogi pentru bunica ta.stiu ca nu ajuta, dar daca vrei poti vb cu mine pe TPU in privat sau pe mess la lorebalan25

| Negrea_Amalia_1995 a răspuns:

Imi pare rau pentru motanul tau si eu am pierdut multe pisici la care tineam te inteleg la fel am plans si eu cu bunica ta incearca sa te rogi pentru ea poate Dumnezeu o va face bine

Aveam odata a pisica si intr-o zi mi-a disparut mereu plangeam dupa ea cand imi aduceam aminte si tot asa m-am rugat sa apara iarasi iar peste un an a venit acasa ce m-am bucurat, sau tot cu aceeasi pisica eram plecata la bunici iar cand am venit acasa tata mi-a zis ca a disparut si nu a mai venit stand pe scara si ma gandeam la ea din pubela de gunoi se auzea miau, miau iar cand am deschis capacul a sarit in bratele mele si atunci am plans.Mama i-a dat pisica la o colega de-a ei se simte ca in rai acasa la ea o tine in casa doarme in pat ii ofera o viata mai buna decat ii ofeream eu si ma bucur pentru ea.
pa sper ca te-am ajutat

| betty678 a răspuns:

Cu ce ai vrea sa te ajutam noi?

| AngelikGamer explică (pentru betty678):

Sa-mi dati sfaturi ce sa fac ca nu mai rezist sad

| AngelikGamer explică:

Multumesc pentru incurajari acum totul e bine si mi-am luat o pisica si mai vreau sa imi iau inca un motanel mic dar sa nu mai pun atata suflet!

| Violetta04 a răspuns:

Uite, roaga-te la dumnezeu si totul va fi bine

dar atunci cand te rogi trebuie sa te gandesti la momentele cu motanul tau si cu bunica ta

si eu am pierdut 6 pisici