| IoanaSorina a întrebat:

Hey TPUU! :* :* Am o problema de cateva zile, si nu o pot rezolva, si m-am gandit sa va cer ajutorul :-s Deci am un prieten, si de cand a inceput vacanta nu mai e la fel... Am facut 4 luni acum. El in ultima vreme nu ma mai baga in seama asa mult, si nu stiu sigur daca ma mai iubeste sad Se juca tot felul de jocuri, si cu mine nu mai vorbea, eu tot ii scriam si el imi raspundea prin emoticoane. Si apoi a aparut si un alt prieten la care ii place de mine, si i-a placut de mult timp de mine, dar eram cu altcineva si nu i-am dat o sansa, si s-a suparat. Si apoi nu mai vorbea cu mine..Si l-am facut sa vorbeasca din nou, si cand a aflat ca sunt cu prietenul meu, s-a suparat prea tare si apoi nu mai vroia sa auda de mine. Si acum iar s-a indragostit de mine, si eu sunt intr-o situatie foarte proasta.Eu cu el suntem doarprieeni, nu putem fi ai mult, dar daca ii zic asta o sa fie iar vechea poveste..Nu mai vorbeste cu mine :-s Sicu prietenul meu nu stiu ce sa fac.I-am zis ca nu cred ca mai are rost, si mi-a zis "eh, cum vrei tongue"... Si cand se despartea el de mine trebuia sa il implor, e cam gelos :-s Si acum e in tabara, apoi cred ca pleaca la mare. Stiu ca ma iubea la inceput, mult, si eu nu vreau sa ne despartim, dar el. Si nu stiu ce sa fac cu prietenul ala, daca afla de el iar nu o sa mai vorbeasca cu mine. Si mai e un prieten. E o poveste foarte lunga, dar nu stiu ce sa fac sad Va rog ajutati-ma puppy dog eyes Cateva sfaturi mi-ar fi de folos :-s

FUNDA cel mai bun raspuns! Cine vrea si vot poate lasa in comentariu cum se pune votul, ca nu stiu laughing Si o sa-i dau si vot big grin Multumesc :* Sper ca ati inteles ceva din ce am zis laughing)

Răspuns Câştigător
| Ralucagreen23 a răspuns:

Buna.
In primul rand,trebuie sa te gandesti ca acum este vara si pleaca cu familia,se duce la mare,tabere.
Poate el vrea sa vorbeasca cu tine,dar poate cu are cand.
Baietii au nevoie si de intimitate,vor sa fie singuri.
O fata, nu trebuie sa stea numai langa el.
Daca e gelos, este si bine si rau.
Bine pentru ca stii ca tine la tine si te vrea.
Rau, pentru ca nu are incredere in tine, si se desparte.
Cu prietenul care nu a mai vorbit cu tine..nu stiu ce sa spun.
Faci ceea ce crezi ca e de facut.
Uneori trebuie sa iti asculti inima.
Si vei stii care este alesul.
Iti urez mult ucces.
Sper ca te-am ajutat.
Pa.

| IoanaSorina explică (pentru Ralucagreen23):

Multumesc mult :* Mi-a fost de folos big grin Sunt de aceeasi parere cu tine happy

8 răspunsuri:
| grab a răspuns:

E cam orgolios omul si pe deasupra si gelos. Unul din voi trebuie sa o lase mai moale daca vreti sa mearga teraba. Esti gata sa fii tu aceea si sa ii recunosti ca ai gresit dar il iubesti mult si te gandesti la el asa de mult ca umpli TPU de lacrimi? happy

| vangaelis a răspuns:

Ti-as recomanda sa stai cu cel caruia ii place de tine cu adevarat, nu cu o persoana indiferenta gen actualul boyfriend. O sa fie ciudat la inceput dar ai sa-l indragesti in timp daca are un comportament ca atare si te face sa zambestiwinking

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Da in legatura cu ce anume? tu nu stii de capu tau prietenii tai la fel. vrei un sfat? pune-ti mintile in cap... sau din cate observ am impresia ca esti prea mica pentru iubiti vezi-ti de scoala intai dupa poti sa ii faci si iubiti sau voi fetele din ziua de azi v-ati obisnuit la varsta de 13-15 ani sa va ardeti cu baietii? i asa cu freza in ochii? pune-ti mintile in cap si lasa gagicareala momentan ar trebui sa ai alte preocupatii precum scoala, un pic de joaca sa te recreezi desene animate si cam atat.

| bianca9001 a răspuns (pentru BADBUNNYaruncacubanii):

Da la cat ai vrea sa avem prieten?
La 70? Cand suntem batrane? Ioana a cerut un sfat legat de prieten, ea nu a cerut un sfat in legatura ca la cati ani ar fi normal sa avem prieten, nu?

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns (pentru bianca9001):

De la 17-18 ani pana cand te tine vena... dar daca ti se pare normal sa iti pierzi virginitatea la 13 anisori... toata autostrada a1 este a ta. drum bun happy

| Florrentina14 a răspuns:

Du-te la cel care te place.Te asigur ca are vorbele la el si o sa fie mult mai iubitor decat cel de acum. Eu mereu cand sunt cu cineva si vad diferenta de sentiment imi dau seama ca ce a fost.a fost. Nu cred ca e normal sa-ti spuna cineva " cum vreitongue " cand tu ii spui ca nu mai merge relatia.
Lasa-l, i-al pe cel ce te place, daca s-a intors de atatea ori la tine..CHIAR TE PLACE happy Fundha?

| bianca9001 a răspuns:

Sfatul meu este sa-l lasi pe actualul tau iubit si sa fii cu baiatul care te iubeste nu poti ramane toata viata langa el asta-i viata mergi mai departe!