| Elisabeta21 a întrebat:

Hey. Trebuie sa-mi vina menstruatia. Si nu stiu pe cat. E neregulat.
Deci. Am avut un act sexual cu iubitul meu pe 24 septembrie, unul pe 27 septembrie si inca unul pe 2 octombrie. Tin sa mentionez ca nu a existat sperma deloc in niciun act.
Luna trecuta menstruatia mi-a venit pe 8. La fel si in august, tot pe 8.
Pe cat ar trebui sa-mi vina menstruatia? Ar trebui sa-mi fac griji de ceva?
Fara jigniri, va rog. multumesc

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Daca ai ciclu neregulat si nu ti-ai tinut nicio statistica nu ai de unde sa stii cand vine. Daca zici ca ti-a venit pe 8, ar fi trebuit sa iti vina pe 6, dar cum spui ca este neregulat si oricum de obicei intarzie...ai si tu rabdare. Daca nu iti vine in doua saptamani, pentru a te linistit faci un test de sarcina, dar daca spui ca nu a fost sperma, nu ai de ce sa iti faci griji. Stai linistita.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca tu ai ciclul menstrual neregulat nu poti tine o evidenta stricta a perioadei fertile, ca atare nici noi nu putem stii cand iti va veni tie menstra, mai ales daca ai facut se.x neprotejat si poti fii insarcinata, indiferent daca nu a existat sau eliminat sperma in interior, poti ramane insarcinata cu picatura pre-ejaculatore!
Binenteles ca trebuie sa-ti faci griji intotdeauna cand faci s... neprotejat, pentru ca ai sanse sa ramai gravida, sau sa iei o boala cu transmitere sexuala.

| untu a răspuns:

Amandoi cati ani aveti?

| CezaraEM a răspuns:

Buna!
Este absolut normal sa ai menstruatie neregulata, am auzit la multe persoane asta si eu am avut!
Sa iti dau un sfat destul de bun, la mine a functionat super mult.
Cumpara ceai de coada soricelului si bea 2-3 cani pe zi timp de 1 sau mai multe saptamani si vezi daca are vreun efect!
Ar trebui sa mearga pentru ca la mine a functionat dupa o saptamana!
Nu ar trebui sa iei medicament sau altceva, cine stie ce iti mai apare dupa!
Sper ca te-am ajutat! :* mult succes!

| Elisabeta21 explică:

Multumesc mult pentru sfaturi. O sa astept.