| Larette a întrebat:

Hey! Vroiam sa intreb cat timp nu ai voie sa vezi copilul dupa ce se naste? Ca maine se duce matusa mea sa nasca prin cezariana si nu stie cat nu avem voie sa vedem fetita? :-s
Thanks a lot.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cat nu, ai voie sa o vezi. dar stiu cat ai voie sa o vezi dupa ce iese din maternitate.toata viata.

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pai daca nu e carantina in spital, poti sa il vezi chiar in momentul in care il scoate din sala de operatii.
Ulterior, daca va sta in regim rooming, il puteti vedea in momentul in care ii va fi adus mamei in camera (doua-trei zile, daca mama si copilul sunt in regula). La sectia de neonatologie exista un program de vizitare, puteti sa il vedeti din prima zi, bineinteles respectand anumite exigente. Si avand in vedere ca nu este cazul sa intrati toti buluc sa vedeti copilul, nu uitati ca prioritatea o are tatal.

| IQOnly a răspuns:

Din cate am citit eu ai voie sa iti vezi copilul dupa 24 de ore, la cezariana.

| tee a răspuns:

Eu zic sa ii da-ti un ragaz de cel putin doua zile, caci ea va fi foarte obosita si numai chef de vizitatori nu are.
Deci daca azi naste, duceti-va la ea nu maine, poimaine. Asta ca sa intelegi ce vreau sa spun. Vei vedea fetita atunci, dar e bine sa nu o pupati sau sa o luati in brate, mai ales acum cu gripa asta.
Cel mai bine e insa, sa o intrebati chiar pe viitoarea mamica, dupa ce naste. Ea stie cel mai bine cand va fi pregatita, ea si fetita, pentru vizitatori.
Sa va traiasca!

| Larette explică:

@Raspunsul, nu eu nasc thanks god, vorbeam de matusa mea.
Ea probabil normal ca are voie sa o vada, dar noi, vizitatorii?

| Larette explică:

Am venit de la spital acum, multumesc pentru raspunsuri, am vazut-o cum a iesit, e o superbitate de 3 kg 200 g, avem poze. filmari.
Mersi pentru raspunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copilul matusii tale nu ai voie sa-l vezi atata timp cat ea iti interzice.

| Sabina_8007 a răspuns:

Nu vei avea voie sa vezi bebele cu siguranta! Tatal are voie dar si asta depinde de unitatea medicala unde naste matusa ta tongue
Sanatate si felicitari!