| xdgirl18 a întrebat:

Hi! Imi putati da un sfat? Acum vreao 2-3 luni am vorbit cu un baiat pe un chatbox, si la final mea spus ca ma place. Ei, neam dat nr.de telefon, am vorbit etc. Dar eu nu-l placeam, impreuna cu prietenele radeam de el. Dar o "fosta"prietena i-a zis adevarul baiarului, si nu stiu cum, dar "prietena mea s-a indragostit de prietenul "exului"meu, mentionand, ca nu sau intalnit in veata lor XD.noi am incercat sa vorbim co prietena mea, si toate fetele au hotarat s-a nu mai vorbeascu cu ea! Dar azi am intrebat-o daca a meritat "prietenul" ei sa se certe cu noi, pe care ne cunoaste de 6 ani.Mai tarziu ea mi-a trimis un sms ca s-a gandit la asta si crede ca da!(mai iera candva cand vroiau sa-si trimite poze, dar prietena mea este uratica, si vroieau sa se intalneaseca, de geaba am incercat sa-i spunem ca o va viola etc. ea n-a ascultat.Norocul nostru e ca inca nu sa-u intalnit.)Pls ajutati-ma, ca n-o vreau s-o pierd XD

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Voi doar sunteţi geloase că îşi face ea prieten. Punct. Nu încape îndoială.
Şi nu înţeleg, de ce înseamnă neapărat că a şters 6 ani din viaţa ei dacă şi-a făcut prieten? Ce? Nu mai poate vorbi cu voi dacă are prieten?!
Măi măi măi... avea dreptate bunica mea când spunea că fetele sunt mult mai rele decât băieţii.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

De unde sa incep eu sa-ti explic ca ai gresit cam in tot ce povestesti aici? Daca n-ai inca 14 ani, nu e problema, sunt copilarii si in scurt timp lucrurile se schimba oricum. Dar daca esti mai mare, ar fi cazul sa judecati un pic mai mult, si sa inveti din greseli. Azi iti bati tu joc de un baiat, maine isi va bate un baiat joc de tine si incepi sa bazai si sa te intrebi cu ce ai gresit. roga-ti parintii sa te invete despre respectul pentru cei din jur si vei intelege unde ati gresit, toate. Abia dupa ce vei fi inteles notiunile de baza intr-o prietenie vei putea incerca sa repari greselile. Din cum iti descrii prietena se pare ca o desconsideri si dupa ce ai pierdut-o, tu ai fi bucuroasa sa stii ca prietenele tale te considera uratica si prostuta? Mai ai de invatathappy

| thealchemist a răspuns:

Daca tu crezi ca prietena ta este uritica, tu esti uritica.

| VodkaCoca a răspuns:

Da nu am inteles sunteti geloase ca isi va face prieten?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu suntem geloase, si nu e urata, doar ca nu are grija de ea, noua ne e teama s-a n-o pierdem sad, de acea am hotarat sa-ncercam tot ce se poate, doar sa nu se intalneasca ea cu el crying

| Miksha a răspuns:

Wtf? Care e intrebarea?

| xdgirl18 explică:

Nu suntem geloase, si... ei bine toata clasa zice ca e urata, si mi-emi zic ca-s urata, si poate de aia ne intelegeam atat de ine.Si ma doare, ca a vorbit doar 2 ore (cand sau "cunoscut") cu el, si a si sters 6 ani din vata ei, petrecuta cu mine x-( crying

| xdgirl18 explică:

Mersi, sunt mai rea ca un baiat XD Nu suntem geloase.Si punct.Am vorbit si noi cu baiatul, si avea vicia unui barbat, nu adolescent.Si cum s-ti faci prieten, daca nu l-ai mai vazut in veata ta.Si daca asi fi vrut, si acum lasi fi avut pe baiatul ala.Marog,dar m-am trezit la realitate! Vor sa se intilneasca, si ce se intampla, daca o violeaza, sau o ucide?