| anndra56 a întrebat:

Hi TPU! Am o problema!:p.Parintii mei mainte trebuie sa mearga la nunta iar eu nu vreau asa ca raman cu fratele meu mai mic de 2 ani acasa! Si imi este cam frica sa stau singura(nu'mi spuneti sa vina cineva sa stea cu mine ca nu'i cine).deci...cum o pot convinge pe mama sa stea acasa?laughing(adica sa nu mearga la nunta)
Funda!

Răspuns Câştigător
| Foxylicious a răspuns:

Buna Andra
In doua saptamani o sa fiu si eu in situatia ta.Parintii mei pleaca la nunta unor prieteni si eu am sa raman acasa cu fratiorul meu de 2 ani.Eu am o casa foarte mare de 14 camere deci iti dai seama ca o sa innebunesc de frica, dar stau cu lumina aprinsa pe hol iar in camera imi pun o lumina slaba gen o veioza ceva.Incui bine usa, inchid geamurile si asta este.Sa nu iti fie frica, va trece repede.Roaga o prietena sa stea cu tine pe mess, vorbiti prin microfon
Succes!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu ramai singura daca esti cu fratele tau, mai ales daca are 2 ani aveti ce face,va uitati la desene,va jucati, o sa vezi ca trece repede timpu si mama ta va veni, trebuie sa o intelegi si tu pe mama ta

| gigel68 a răspuns:

O impingi pe scari sa-si rupa un picior. e cel mai simplu.

| hiphopbeatz a răspuns:

Cum ca nu-i cine? sunt atatea dadace/bone in ziar pe care le poti contacta.

| xBebelushax a răspuns:

De ce sa iti fie frica sa stai in propria casa? laughing
...roaga o vecina sau un membru al familiei sa stea cu tine. big grin