| Daria a întrebat:

Imi place mult de un tip. Tin la el, am ajuns chiar sa il si iubesc. El se baga in vorba cu mine din orice, ma cam sacaie, apoi o intreaba pe prietena mea daca m-am suparat pe el, intr-o zi mi-a zis:frumoasa asta face nu stiu ce(nu mai tin minte) si chestii de genul. Dar am aflat ca el vrea sa o intrebe pe o fata daca vrea sa fie cu el, dar cu mine se comporta la fel, adica da semne ca ma place.straight faceAzi de exemplu era cu acea fata pe coridor, cand e cu ea nu ma baga de loc in seama, dar cand e doar el cu prietenii lui se comporta cu mine ca si cum as fi iubita lui.Nu mai stiu ce sa cred, ce sa fac...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e o problema specifica baietilor: nu lupta pentru ce vor, se duc la ce li se ofera.
N-ai avut o relatie cu el, nu-l iubesti. iti place fizicului lui, exista acea chimie care iti da senzatii ciudate.
Ar avea multe motive sa se comporte asa cu tine: faci pe mironosita iar prin lucrul asta el se mai amuza putin pe la spatele tau. Da-i peste nas cand vorbeste cu tine ca si cum ai fi cu el, nu esti marioneta sa(nu ca nu ti-ai dori sa fii!)

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Carmen, nu e o problemă ci e o rezolvare simplă a lucrurilor.
La urma urmei n-am nevoie de o ANUME femeie ci de una care să corespundă cu ce vreau eu. Şi dacă n-am aşteptări prea complexe, pot corespunde multe şi, la urma urmei, mă duc după aia pe care o vreau.
Problema este a femeilor care nu pricep naibii o dată că nu o să mai meargă niciodată s-o faci pe prinţesa neprihănită şi pe inabordabila pentru că cea mai mare parte a bărbaţilor născuţi între 1975 şi 1992 vă tratează din secunda 1 cu egalitate.
Mă vrei, atunci nu o arzi aiurea când mă dau la tine. O arzi aiurea cu indiferenţă şi jocuri puerile? Înseamnă că oricum nu mă vrei deci... încercăm la alta.
E ATÂT DE SIMPLU.

| ELLSSA a răspuns:

Carmen, bine zici(Asta e o problema specifica baietilor: nu lupta pentru ce vor, se duc la ce li se ofera)!

| Mirruna a răspuns:

Respinge`l odata sa vezi cum reactioneaza. Si daca e interesat de tine, face ce face sa-l bagi in seama sau sa-i accpeti avansurile. Daca nu... merita batut cu parul fara numarwinking!

| Baton a răspuns:

Probabil are undeva intre 15 si 19 ani si e un comportament destul de normal pentru varsta lui.incearca sa impuste 2 iepuri dintr-o data cum ar veni
adica:
daca el intreaba 2 fete daca vreo sa fie cu el si una ii spune ca nu atunci are sanse la cea de a doua.
una tot va vrea sa fie cu el iar daca niciuna nu vrea sa fie cu el atunci va incerca cu altele doua...pana una va dori sa fie cu el. mi se pare destul de simplu sa joci la 2 capete pana te alegi cu ceva.

| 4b a răspuns:

Mda...pai se pare ca baiatului ii place joacahee hee daca pe tine te ignora cand e cu o alta fata, iar at cand e cu baietii tot la tine se intoarce e clar mai daria ca e smecher si se tine de figuri; lasa-l in pace ca nu rezolvi nimic serios cu un astfel de baiat, asta in caz ca vrei ceva serios; daca iti arde si tie de joak. n-ai decat sa faci ce-ti taie cap'sorulwinking

| ZeRRo a răspuns:

Baiatu asta e o curva masculina si incerca sa joace pe mai multe terenuri, lasa-l in pace.

| DaDuSH a răspuns:

Te cicaleste tongue asa fac si eu cu prietena mea, te iubeste, vrea sa te faca geloasa, pana nu mai suporti si ii spui nu stiu ce apoi el te ia si iti da un mozol, asa am facut si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori joaca la dublu day dreaming... ori nu stie ce sa faca... cred ca stimte ca te iubeste, tine la tine etc dar ii este frica sa arate ce simte pe u [ bafta ]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii atenta sunt barbat stiu multe uite cum faci : 1. jignestel 2.despartitiva de finitiv 3.iti cauti altu poate pe Catalin Botezatu ca si ala ba cu Bianca ba cu toate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kongeriket - imi place cum ai pus punctul pe i.
Dupa mine, ceea ce ai spus tu e valabil daca ai anumite principii de care esti perfect constient, stii ceea ce vrei de la viata, nu bati campii incercand sa faci din nimic ceva.
Intr-adevar, barbatii gandesc simplu, la rece. Tocmai din aceste motive, unii pun pe primul loc orice altceva in afara de viata persoanala. Prefera sa mearga la nevoie, nu la dorinta. Refuza sa accepte ca de fapt ar fi mai bine altfel deoarece au un refugiu care mereu ii scoate din bucluc. Cati nu urasc cicaleala sotiilor si aleg carciuma in locul lor, raman cu ele doar fiindca n-au curajul/posibilitatea/varianta sa-si reinceapa viata? Ce, ei n-au gandit simplu? Prima venita(prima care iti satisface nevoile de moment), prima servita.
Barbatii nu obisnuiesc sa lupte pentru ce vor deoarece au ceva(in unele cazuri satisfacator, in altele total).
Sunt contra metodelor de agatat si toate superficialitatiile care le trec unora prin cap pentru a cuceri. Da, pe unii ii duc cu pluta, se ataseaza de ele. Ceea ce nu prea vor sa priceapa e ca va veni alta mai cu mot si barbatul o inlocuieste imediat.
In alta ordine de idei, cred ca n-ai luat in calcul simplitatea despre care vorbeam eu.