| anonim_4396 a întrebat:

Intro familie cind sotia isi inseala sotul, cine e de vina mai mult ea sau amantul? IN CONDITIILE in care sotul nu-i da motive sa faca asa ceva: nu-i lipseste nimic, aduce bani acasa, se comporta bine, cu intimitatea e totul in regula.
Deci?

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu zic ca intotdeauna cel casatorit de vinovat. pana la urma el a jurat credinta in biserica, el are obligatii fata de partenerul de cuplu.

| gigiro a răspuns:

De vina este "comunicarea" dintre soti.La vedere, femeii nu-i lipseste nimic, dar in partea nevazuta a lucrurilor, ii lisesc mangaierile, cuvintele dragastoase, romantismul, plimbarile in doi sub clar de luna, etc, etc. Daca i-ar fi spus sotului ca-i lipsesc toate acestea, nu ar mai fi fost sedusa de un alt barbat. Dupa ce nasc, femeile, pentru mult timp, nu traiesc decat pentru mica faptura, uita de ele si de sot. Cand copilul devine mai mare, doreste sa "recupereze" timpul trecut, dar nu mai gaseste in sot, partenerul de altadata.De aceea e buna sinceritatea, sa vorbiti deschis cu partenerul toate problemele pe care le aveti.Sotul,trebuie sa fie atent nu numai la a aduce bani in casa, a face sex si a fi un barbat de casa, trebuie sa nu uite nici un moment ce face sotia lui pentru familie, ce nevoi are, etc. In concluzie, vinovate de aceasta situatie sunt: comunicarea dintre soti, sotia care nu mai e fidela desi a promis si sotul care a uitat ca femeia are nevoie si de "romantism".

mira
| mira a răspuns:

Cunosc o afirmatie a lui Camil Petrescu din "Ultima noapte...":Cand o femeie paraseste un barbat de vina este totdeuna barbatul.

| Barajag a răspuns:

Aici consider ca femeia este de vina, asta bineinteles daca nu-i lipseste dragostea.

| morena a răspuns:

Poate ca sotul, ca se comporta prea bine cu ea! Si i s-a urcat binele la cap! Nooormal ca ea.amantul e ustensila in tot peisajul asta! Iar amanti se gasesc la tot pasul, soti care sa se comporte bine...mai rar!

| thealchemist a răspuns:

Toata lumea e de vina, inclusiv sotul. nu se intimpla nimic pe lumea asta fara motiv, deci e evident ca ii lipsea ceva.

| danielagoldica a răspuns:

Nu e de vina nici ea nici amantul! Dragostea e de vina pentru ca i-a lovit pe amandoi.

| mihaibrasov a răspuns:

Amandoi sunt de vina ca s-au casatorit facand niste compromisuri care s-au propagat in intensitate de-a lungul anilor.

| cryssu2008 a răspuns:

Daca sotul nu face sex cu ea... acesta e un motiv pentru a insela. Amantul dupa parerea mea nu este de vina. Sotia si sotul isi impart greseala.

| andreeeeeeeea a răspuns:

Probabil este vina amantului, poate el a sedus-o si ea nu a rezistat tentatiei de a incerca si ceva "NOU". Dar in mare parte este vina ei pentru ca a cedat, si ca femeie este foarte urat sa iti inseli sotul, care iti este fidel si se zbate sa aduca bani in casa!

| madia a răspuns:

Pai tu ce crezi? Ea e de vina, daah!

| Annitu a răspuns:

Poate amantu `a infIuentat`o.tongue...

| AndrogynBeauty a răspuns:

Dacă amantul nu e vreun mare hipnotizator sau n-o ameninţă/şantajează în vreun fel, atunci ea e vinovata. Dar mai sunt şi cazuri când soţul găseşte situaţia excitantă, cuckold se numeşte în engleză (plăcerea soţului de a-şi vedea/şti nevastă regulată de unul sau mai mulţi amanţi).

| ANNAx44 a răspuns:

Ea e de vina straight face Daca isi iubea sotul nu il insela! deci Nu il iubeste! Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai s-o luam invers. sa-l bagam pe sot in locul ei. Sa spunem ca el are toate conditiile, si totusi el inseala. Cine-i de vina el sau amanta?

| Foxxi a răspuns:

Daca ea s-a simtit pe dinauntru goala? Poate ca nu e chiar atat de fericita pe cum pare.Are bani dar poate nu are altceva ce ii lipseste cu adevarat.

| Mejustme a răspuns:

Bineinteles ca ea.Pt. ca ea s-a casatorit cu el(sotul) nu amantul
Nu are nici o treaba amantul daca ea accepta relatia. El poate nu are familie, etc.
Funda?tongue

| nikolici a răspuns:

Vorba aia:"cateaua pana nu ridica coada cainele nu se baga"...deci ea este de vina, odata ce avea ce ii trebuie alaturi de sotul ei nu vad de ce avea sa faca asa...imi pare raw ca s-a intamplat asasad, poate ca nici nu se simtea iubita de sotul ei si a simtit sa faca asa.numai ea stie dc a facut asathinking