| Markusfrtt a întrebat:

Iubita mea s-a despartit de mine acum 10 zile. Mi-a spus ca nu o sa inteleg de ce face asta. Ca nu o sa imi zica niciodata motivul, mi-a zis doar ca plange prea mult ca doar ea stie ce a fost in sufletul ei in ultima saptamana. Ma implora sa o las sa nu o mai caut. Era intr-adevar foarte gelos, posesiv, ne certam foarte des, mai ales in ultima saptamana inainte de despartire. Cand s-a despartit de mine mi-a zis ca nu eu sunt de vina. Am inceput sa ma gandesc la alt motiv. Am avut numai idei. Singura care mi s-a parut plauzibila. A fost ca ne certam prea des din cauza mea si poate s-a saturat ca mi-a zis ca daca nu termin o sa se sature. Mi-a zis ca nu e asta si ca nu o sa imi dau seama. Am tot insistat, apoi a ajuns sa imi zica sa o las dracu in pace. Am lasat-o iar dupa cateva zile am cautat-o mi-a raspuns la tel. Am vorbit putin. Si ziua urmatoare apoi. Azi la fel.Parea de parca nu s-a intamplat nimic la tel. Dar la scoala nici nu se uita la mine nu zice nimic. Vorbii azi cu ea. Si vorbiram de despartire si imi zice ca vorbeste doar asa cu mine ca nu o sa ne mai imcapam si ca motivul nu vrea sa mi-l spuna, doar ca nu mai vrea. Imi zise ca tot ce mi-a zis legat de sentimente a fost pe bune, ca ma iubeste, dar nu mai vrea sa fim impreuna si ca vorbeste doar asa cu mine. O intrebai daca i-a fost greu cand mi-a zis ca nu vrea sa mai fim impreuna si zise ca i-a fost foarte greu. Si o intrebai daca a plans (ea fiind foarte sensibila) zise ca nu vrea sa vorbeasca dar pana la urma imi zise ca a plans si ca mereu cand intreba cineva de mine ii venea sa planga.(nu cred ca m-a mintit)inainte sa imi dea mesajul de despartire, mi-a zis un lucru cu care ma mintise, cica credea ca nu o sa mai vorbesc eu cu ea..si i-ar fi fost ei mai usor. De ce mai vorbeste cu mine daca nu vrea sa ne impacam? Nu inteleg. Ce sa fac? Ce credeti? Imi zise ca acum e mai linistita ca nu se mai cearta cu nimeni. Ce credeti? Mai exista sanse de impacare? Ce credeti?

3 răspunsuri:
| 0Alexander0 a răspuns:

Simplu. Ramaneti prieteni, nu te framanta tu dupa ea, arata-i ca nu iti pasa, pui punct. Gasesti tu pe alta laughing

| Agapi a răspuns:

Si eu am patit aproape la fel, dar mie mi-a spus ca nu m-a iubit niciodata si ca m-a jucat pe degete cum a vrut ea 2 ani!
Nu te gandi la ea prea mult daca vrei sa o impaci incearca sa aflii cu cine e impreuna si spune-i aceluia ca ea este o panarama in felul asta o va parasi, ea se va combina cu altu si tot asa pana cand isi va da seama ca tu erai singurul om din viata ei si presupun ca se va intoarce la tine cel putin eu inca incerc sa fac asta am despartit-o pana acum de 3 si inca mai incerc pana se intoarce la mine!
In orice caz daca vei incerca asta incearca sa nu afle ea ca tu le spui ''iubitilor'' ei ceea ce ti-am spus mai sus!
Funda?

| PandyMe a răspuns:

Eu zic asa! Incearca sa o lasi cateva zile, o saptamana doua si sa isi dea seama ca nu poate trai fara tine. Daca ea a zis ca te iubeste sigur tine mult la tine. Daca continua cu ideea ca nu o sa mai fiti impreuna niciodata atunci e mai bine sa ii zici sa ramaneti prieteni. Cu timpul o sa vada ca e mai bine sa iti zica de ce s-a despartit de tine. Eu zic ca relatia voastra mai are o sansa. Funda? happy :* O zii buna!