| zuzuliana a întrebat:

La ce varsta ati trait prima dragoste? care a fost ce mai lunga relatie(la ce varsta)?

20 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Da.laughing eram prin cls a 3`a si`mi placea la nebunie de un baiat A...si era la moda pe atunci sa scrii pe oriunde nimeresti cu creta. x+y=love.si eu cum era atat de indragostita :-J laughing.am zgariat geamul mamei mele cu cheia pe care am scris A+C=LOVE laughing.bineinteles cand a obs mama.laughing... e frumos sa iubesti si sa fi iubit la o varsta frageda happy

tundenana
| tundenana a răspuns:

La 10 ani am crezut ca sunt indragostita... si poate eram (nu sunt sigura)... apoi la 14 ani, insa prima dragoste adevarata a fost la 17 ani... cea mai lunga relatie? 13 ani... sunt cu sotul meu de la 17 ani...

| nicky a răspuns:

La 18 ani, a durat 1 an.

Janina
| Janina a răspuns:

18 ani si este inca in curs de 2 ani si ceva...

| borsec a răspuns:

La 17 ani, si cea mai lunga asta in care sunt acum, sunt maritata

| LoryM22 a răspuns:

La 18 ani si sunt cu el si in prezent

| andreutz a răspuns:

La 17 ani a fost prima... iar cea mai longeviva 3 ani...

| bubu_7778 a răspuns:

La 16 ani jumate am trait-o pe prima dar nu as putea-o numi chiar relatie... dar legatura care a fost a durat 3 ani si jumatate.acum am ramas amici

| Selena a răspuns:

15 ani, 3 ani jumate

| miry a răspuns:

Cam tarziu cred eu dar s-a intamplat la 19 ani si acum dupa aproape 7 ani tot cu respectivul sunt

| Elena0210 a răspuns:

Prima dragoste...la 16ani, dar din pacate a trebuit sa renunt la tip si inca sufarsad dar asta e.

| galileo a răspuns:

Ceau. Sa nu incurcam dragostea cu pasiunea. Prima mea pasiune a fost acum un an, si in acest moment as face orice pentru acea persoana. Deocamdata, prima dragoste nu am intalnito. Sper ca prima dragoste sa fie si ultima. Ce este dragostea? Dragoste inseamna cunoastere, inseamna asumarea defectelor pe care le are acea persoana, asumarea trecutului pe care il are. Nu inseamna starnirea poftelor dupa trupul acelei persoane. Pasiunea este legata de trup, iar dragostea de intreaga fiinta. Dragostea este o alegere, este o decizie, este un angajament care se exprima emotional. Numai bine. Ceau.

| Stefff a răspuns:

Prima dragoste..la 14 ani care a durat aproximativ 8 luni

| astrolutza a răspuns:

Prima dragoste...de la 16 ani...pana la 19... a durat cam 3 ani jumate si ma bucur ca am avut puterea sa spun stop...pentru ca am intalnit un alt tip minunat.nu am niciun regret legat de fostul...am trecut cu el prin foarte multe lucruri si experiente, unele frumoase altele dezastruase... dar acum nu mai simt absolut nimic din ce am simtit pentru el...ba chiar acum suntem amici foarte buni si nu l-am putea vedea altfel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 17 ani prima dragoste iar cea mai lunga 8 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

17 ani prima dragoste, cea mai lunga relatie 17 ani.

| amstaff a răspuns:

Eu nu am trait nimic si ma simt chiar bine!

| vololo a răspuns:

Prima dragoste pe la 16 ani si a durat 3 ani...acum am o "relatie" de casatorie de 10 ani asta e cea mai lunga deocamdata...

| doruletz a răspuns:

La 13 ani prima dragoste... neimpartasita! 5 ani cea mai lunga(cu sotia mea... actuala)

| dalya31 a răspuns:

Prima dragoste...la 14 ani si a durat 9 luni eram cea mai fericita din lume insa am cunoscut apoi pe la 16 ani iubirea vietii mele si acum tot cu el sunt de 3 ani:X