| afrodita3333 a întrebat:

La ce varsta incepe un copil sa vorbeasca si sa mearga?

Răspuns Câştigător
| Soowhaat01 a răspuns:

Pai, cam 9-10 luni. Acuma depinde si de el. Eu am invatat sa merg la 11 luni laughing si sa vorbesc, cred ca pe la 10 lunithinking

Dar, bine, depinde de personalitatea lui. Daca vrea sa faca acest lucru.

Sper ca te-am ajutat.

Peace^^♥

8 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Fetele imi repede decat baietii. conteaza enorm daca este stimulat si se comunica mult cu el.nu uita ca suntem unici deci nu compara copilul cu n imeni altul.e el si atat.

| vali1985 a răspuns:

La 1 an incepe sa mearga si sa vorbeasca.

| GroparuVesel a răspuns:

1 an si 8 luni.

| doarEu001 a răspuns:

Cam de la 9-10 luni sau chiar un an.stiu de mine ca am inceput sa merg pe la 9 luni si tot cam atunci incepe copilul sa spuna si primele cuv.

| MrKez a răspuns:

Depinde cum invata mama copilului.
In mediu e cam la 1-2 ani. si sa mearga aici tot 2ani.

| 니코 a răspuns (pentru MrKez):

Nu-i adevarat cu chestia ca incepe sa mearga pe la 2 ani
varumiu a inceput sa mearga pe la 8 luni si sa vb cam tot pe acolo

| MrKez a răspuns (pentru 니코):

Poate e adevarat ce spui, nu ma contrazic.Dar asta totul depinde de parinte, daca nu vorbeste sau il invata..nici la 4-5 ani nu invata sa vbeasca ca lumea.Fiecare cu opiniile lor nu?
Pace. happy

| kinezul007 a răspuns:

In mediu la 1 an merge si vb putin