| mgtow a întrebat:

La ce varsta vreti sa aveti copii? Pot raspunde atat fetele cat si baietii.

Răspuns Câştigător
| dianadiana2000 a răspuns:

Eu nu vreau sa am copii...categoric nu suport copii miciwinking

42 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Niciodată.
A face un copil în aceste vremuri reprezintă crimă împotriva umanităţii.
Pur şi simplu nu aş avea ce-i oferi. Chiar dacă aş fi CEO la Microsoft tot rău ar fi pentru că societatea e aşa cum e.
Şi, bonus, dacă nu stai pe un munte de bani, a face un copil e o veritabilă FRÂNĂ în calea dezvoltării tale ca individ, indiferent de sex.
Desigur, mulţi se feresc de adevărul ăsta dar asta nu-l face mai puţin adevăr.

| Artemisia a răspuns:

Eh...eu chiar nu m-am hotarat.
Dar e logic,ca nu vreau copii cat sunt tanara. Vreau sa ma distrez, sa am si eu un job, nu am chef sa schimb scutece.
Copii o sa vina mai incolo pe la 30-35.Pana atunci nu imi fac griji.

| bobby_7474 a răspuns:

Nu exista o virsta anume (desigur tr sa fii major) ca sa faci copii.Doar eu cred ca atunci cind esti pregatit fizi,psihic si material,ca poti sa-i asiguri o copilarie frumoasa,si sa fii in satre sa-i dai o educatie buna,exemplu bun de la ambii parinti,si atentia de care are nevoie copilul, ca sa se poata dezvolta normal ca un individ al societatii, atunci poti sa procreezi atiti citi doresti

| katy a răspuns:

Pana in 24 de ani cel tarziu 25:d ca pe urma am sa imbatranesc si nu stiu daca o sa mai am rabdare sa ii cresc si sa ma joc cu eihee hee

Răspuns utilizator avertizat
| CristinaElena96 a răspuns:

Nu stiu ce o sa-mi rezerve viata,ca orice persoana normal ca imi doresc copii pentru ca ei sunt un dar,dar vreau sa termin un liceu, o facultate sa am un scop un viata, sa am banii mei cu ce sa-i cresc si sa le ofer afectiunea de care au nevoiewinking mai intai sa am situatia materiala necesara si poate apoi.cine stie cum va fi soarta...

| MihaelaDart a răspuns:

Mi-as fi dorit un copil pe la varsta de 23-24 de ani, dar nu a fost partenerul laughing... Oricum din relatia cu fostul am pierdut sarcina pe cai naturale sad, acum cu cel care am relatie, nu mi-am propus momentul venirii, cand e sa vina, vine el. Desi sper sa-l fac mai repede pana la 35 de ani, din motive de sanatate pe care le-am avut in trecut.

| bogdan3vl a răspuns:

Dupa ce imi fac casa mea si o sa am un servici bun nu vreau sa sufere ca nu are de aia ca nu are dalalta funditabig grinpls

| bogdan3vl a răspuns:

Si am uitat ceva as vrea sa fie baiat daca o iesi fata aia e sanatoasa sa fie asta conteaza cel mai mult

| Borgir a răspuns:

Este dovedit stintific ca pana in 24 copiii or sa fie cel mai ok din punct de vedere al sanatatii.18-24 valabil pentru fete normal

| Inoue a răspuns:

Nu am decis incă vîrsta la care voi avea un copil.Cand se va intampla, se va intampla.De preferat intre 28-30ani.Nu putem stii ce ne rezervă destinul.
Bye!

| PhaseMorphXR a răspuns:

Eu cred ferm ca nu doar varsta e un factor determinant/relevant aici...

| Lost_8235 a răspuns:

Atunci cand am totul pregatit si am sa pot sa sustin o familie pe proprii mei umeri. Un copil te schimba si iti aduce fericirea dar ce te faci daca nu ai ce sa ii oferi. Dupa parerea mea cred ca in jur de 25-29 de ani ar fi ideal.

| valThina a răspuns:

Dupa 24 de ani pana in 27 happy

| Gabitza a răspuns:

Sincer... cel mai bine ar fi sa-l faci atunci cand ai si posibilitati sa-l intretii... dar asta nu inseamna ca daca nu ai posibilitati, trebuie sa avortezi! In niciun caz!
Cred ca pe la 24-25... happy
tu?happy

| leoaica_1036 a răspuns:

25-27

| JesterRO a răspuns:

Pot raspunde si eu ca baiat? Ah, credeam ca toti barbatii sunt niste imbecili insensibili...
In fine, hai ca-ti raspund.
Dar mai intai vreau sa subliniez faptul ca nu prea stii ce vrei de la noi sau de la viata asta... pentru ca pui intrebarea: "La ca varsta vreti sa aveti copii" si dai raspuns castigator uneia careia nu-i plac copii, si pe deasupra nici nu-i suporta. Ce sparta. Aiurea din start.

Voi face copii cand imi permit sa-mi intretin o familie fericita, fara lipsuri. Nu conteaza varsta.

| cristinaandreea_5154 a răspuns:

Eu vreau la varsta de 20-22 anibig grin pana atunci imi traiesc viata din plin... kiss

| maryy a răspuns:

Pe la 26-27 asa.

| ghfgjgjkgj a răspuns:

Ma gandeam pe la 13 ani jumate

| ionela22 a răspuns:

Copilul e un lucru sfant e fructul iubirii dintre 2 persoane, sange din sangele tau.Atunci cand il iei in brate simti cum iti tresare inima si atunci iti doresti sa fie mereu langa tine devine sursa ta de viata.E minunat sa il vezi cum ii cresc dintisorii cum sp primele cuvinte cum iti zambeste.e foarte frumos.Eu nu am copii dar mias dorii pe viitor si atunci cand simt ca persoana iubita ma iubeste si isi doreste la fel cu mine. Apreciaza mai mult viata, inteleg se vede ca ai fost ranit dar cine nu a fost ranit? fii tare daca cineva nu tea apreciat nu merita nici sa te gandesti la ea doar dispret, iubeste viata

| bangau91 a răspuns:

Intre 25-30 eu zic ca e perfect

| habibi2012 a răspuns:

La 17 ani imi plac foarte mult copii mici imi doresc si acum la 15 dar logodnicul mea a spus ca sunt prea mica acum e frica sa nu ma piarda pentru ca am 37 de kg a zis ca pana la 17 ma mai ingras

| deea89 a răspuns:

Fac 22 de ani.Copii imi doresc de un an de zile si daca ar fi dupa mine l`as face si azi si maine.Dar din pacate decat sa-l fac si sa nu pot sa ii ofer ceva, mai bine nu-l fac.Cat de curand termin facultatea si poate usor usor ma pun pe picioare. Sper pe la 27 de ani am macar primul copil.Asa am timp sa ma pun pe picioare si sa ma bucur de tinerete!

| nevermindpeople a răspuns:

Intre varstele 23-26.

| anutza97 a răspuns:

24...daca nu te der dai si u un click http://fripta.com/u.php?user=anutza9711

| lightmyfire a răspuns:

Buna.La 25. .tu?

| Niculescu007 a răspuns:

25-30 happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe la 23-25, vreau sa termin intai facultatea.