| LoredanaOana7 a întrebat:

M-am certat azi cu fratele meu, el are 17 ani şi eu 16 ani şi m-am certat cu el pentru ca el zice ca ma iubeste pentru ca sunt sora lui dar nici el nici parinţii mei nu îl pot accepta pe iubitul meu. Fratele meu mereu încearca sa fie protector cu mine şi nu îmi place asta, sunt şi eu destul de mare.Vi se pare normal comportamentul fratelui meu? De ce credeţi ca e asa protector? Voi ce aţi face daca aţi fi în locul lui?

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Eu sunt convinsă că orice fată ar fi mai fericită dacă ar alege să aibă un iuibt doar dacă relația e in vederea căsătoriei si in viitorul nu prea indepăărtat e posibilă casatoria, altfel iti perzi vremea degeaba, si după ce te desparti cu sufletul ranit de un iubit, to familia ramane aproape de tine și te sustine.Ti se pare mare eroism ca să iti faci un iubit la 16 ani, dar părintii stiu mai bine cata suferinta și rani lasa in suflet si numai relatiile intre tineri imaturi si cu capul in nori care au impresia că le stiu pe toate.

| AliGab a răspuns:

Nu esti destul de mare si de coapta la minte. Fratele tau are un comportament foarte normal. Si fratele meu mai mare m-a scapat din "mana" unuia odata. Eu credeam la vremea aceea ca imi vrea raul si ca m-a facut de rusine, dar, trecand anii, mi-am dat seama ca a fost foarte bine cum a procedat el, altfel se alegea praful de mine.

| ioana748 a răspuns:

De ce nu îl pot accepta pe iubitul tău?
Care sunt motivele?
Este normal ca fratele mai mare sa fie protector.
Ești mare dar el este puțin mai mare și știe mai multe despre mentalitatea băieților decât știi tu.
Dacă are argumente împotriva acestui băiat, ar fi bine sa le asculți.
Fluturii din stomac sunt simpatici dar trebuie sa fi responsabila.

Răspuns utilizator avertizat
| MrAM a răspuns:

La 17 ani,, nu esti destul de mare". Cati ani are iubitul tau? Si sigur are motivele lui de ingrijorare.