| ErrChan a întrebat:

M-am certat cu o prietena de-a mea dintr-o prostie.Ma rog daca o pot numi prietena.Nu prea tinem legatura doar suntem in aceeasi clasa.Ea s-a suparat pe mine pentru ca am etichetat-o la o poza de pe facebook si eu i-am zis ca daca nu-i convine ca o etichetez la poze atunci sa ma stearga din prieteni.M-a sters si m-a facut si nesimtita si in toate felurile.Nu cred ca ar trebui sa ma impac cu ea, deoarece e genul de fata fitoasa si aroganta si foarte lingusitoare.Voi ce parere aveti? Sa ma impac cu ea sau nu?

Răspuns Câştigător
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Hmmm... in locul tau as astepta sa vina ea la mine si sa vrea sa ne impacam, eu nu as misca nici un deget pana nu si-ar cere scuze, si daca reusiti sa va impacati sa nu mai faci aceeasi greseala, trateaz-o ca pe o simpla colega cu care schimbi cateva vorbe la scoala, persoanele ca ea nu merita prietenia tahee hee

9 răspunsuri:
| LittleDrop a răspuns:

Nu e un motiv intemeiat sa se supere cineva. E o prostie, iar sa te superi din cauza facebook-ului, e o prostie si mai mare. Nu cred ca ar trebui sa te impaci cu ea, ea a ales asa, atunci las-o asa.

evenso
| evenso a răspuns:

Ar fi mai bine sa te impaci cu ea decat sa ai un coleg "dusman" cu toate astea poti evita de acum inainte, pentru ca nu va potriviti probabil la caractere.

| OnlyTheScript a răspuns:

Eu ti-as zice sa te impaci cu ea dar sa nu tii deloc legatura cu ea. Adica ii spui ca vreti sa va impacati dar nu o bagi dupa aceea deloc in seama. Si in felul asta nu iti formezi un dusman in propria ta clasa dar nici nu vei fi prea ingaduitoare cu ea pentru ca asa ii trebuie. Din cate am inteles, fata asta e in stare de orice. Deci daca ti-o formezi ca dusman s-ar putea sa spuna prostii despre tine si atunci tu vei fi cea care suporta totul. fundita?

| Flory1243 a răspuns:

Eu zic sa va impacati ca sa nu te rasplateasca si ea cu aceeasi moneda.Dar daca este fitoasa si aroganta si lingusitoare nu mai tineti legatura.Nu intrati una in viata alteia si gata.

| alien134340 a răspuns:

De fapt si eu m-am certat cu o ''prietena'', si cred ca daca ea ar dori si daca a semne ca ar dori sa se impace cu tine ar trebui sa accepti, dar daca ai relatii mai lungi cu ea ar trebui sa-ti ceri scuze, cred ca asta as face deoarece Numai cei cu inimi mari pot fi prieteni adevăraţi. Cei răi şi laşi nu pot şti niciodată ce înseamnă prietenia adevărată.Ar trebui sa simti.Eu asta as face...

| Laura1074 a răspuns:

Daca inima iti spune sa ii mai dai o sansa,dai o sansa,dar daca se mai intampla sa se poarte asa, te sfatuiesc iti cauti alta prietena. Dupa parerea mea, daca iti era o prietena adevarata isi cerea scuze si si-ar fi retras cuvintele, dar asta nu s-a intamplat.
Sper ca te-am ajutat, si ca vei lua decizia corecta! Funda?

| PamyTzZz a răspuns:

Nu e bine sa fii certat cu un coleg. Te poti impaca cu ea dar sa vorbiti decat strictul necesar ce tine de scoala in rest sa fiti normale. ca stii cum se spune in orice situatie trebuie sa iti lasi loc de buna ziua big grin

| DianaSweetSel a răspuns:

Eu iti propun sa nu te impaci cu ea, deoarece daca iti era o prietena adevarata nu se supara pentru o prostie.
Si mai ales ca te-a facut in toate felurile. Nu fa prostia de a te impaca cu ea.
Funda?

| lxCatxl a răspuns:

Ar trebuii sa va cereti scuze amandoua nu-i asa? Prietenele trebuie sa se impace nu se se omoare.