| claudiamatei205 a întrebat:

Daca ma etichetez intr-o poza de a mea pe Facebook, in care am mai etichetat o alta persoana, persoanei respective o sa ii apara?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Toate etichetele vor aparea la totii care vad poza pe Fb.
Daca poza e publica, atunci oricine o poate vedea.
Limitarea drepturilor de a vedea o poza sau un film le poate face cel care a postat poza.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, o să-i apară instant. Dacă a optat pentru varianta de a verifica etichetele adăugate de alte persoane, înainte ca acestea să-i apară în cronologie, e posibil să o ascundă în cronologie, ori să accepte apariția ei în "Fotografii cu mine".

Când etichetezi o persoană, imaginea poate fi văzută, atât de ea, cât și de prietenii ei, din listă.

| TheMinedPlumbob a răspuns:

Da. Dar poate sa se dezeticheteze, daca acea persoana doreste.

| Papa4 a răspuns:

Da,doar daca acea persoana etichetată va vrea. Adica trebuie de pe contul ei. Funda te rog

| QueenGirl2014 a răspuns:

Nu trebuie sa te etichetezi pe tine neapărat. Si da, daca ai etichetat o persoana si o publici pe Facebook o sa ii apăra!