| scumpik010 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu acum o luna, mai tin la el(am fost impreuna 2 luni), eu am hotarat sa ne despartim pentru.ca mi se parea ca nu tine la mine... dar o prietena de-a mea mi-a spus ca nu e adevarat ceea ce cred pentru a vazut ca se uita as de frumos la mine si ca sms-urile pe care mi le trimitea dovedeau asta(i-am aratata sms-urile primite de la el)si imi zicea ca tine la mine, etc.Am vb si cu el dupa despartire si mi-a spus ca a tinut la mine si mai tine, m-a intrebat de vreo 4 ori daca vreau sa ne impakm si l-am refuzat(ultima oara cand m-a intr a spus ca nu o sa ma mai intr niciodata ca poate ma deranjeaza), dar mai vb prin sms-uri aproape zilnic, nu stiu c sa cred! AJUTOOOR! adevarul este ca am ascultat-o mai mult pe verisoara mea in decizia asta(nu prea mi-am ascultat inima)va rog! ajutati-ma! pup

9 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Cred ca esti prea mica pentru a avea un prieten. Daca nu in privinta varstei atunci a maturitatii. Ar trebui sa il cauti si sa ii spui sincer tot adevarul si tot ce simti.

| GogosikaInfuriata a răspuns:

Nu te mai lua si u dupa nimeni.nici dupa vara-ta nici dupa prieteni, dupa nimeni. Deciziile care le iei in relatiiile tale trebuie sa-ti apartina in totalitate tie si celui de langa tine happy

Nu stiu ce varsta ai, dar pari copila, in 2 luni nu imi pot imagina cum sa ajungi sa iubesti asa un om. Poate e atractie fizica mare, sau placerea de a petrece timpul cu acea persoana, dar nu poate fi vorba de iubire. Asta o sa-ti dai seama cu timpul. Si v-ati despartit acum o luna, e oarecum recent, acum ti-e greu, dar asteapta sa mai treaca ceva timp, eventual sa iesi si cu altii (doar sa iesi, sa cunosti lume, nu sa faci altceva).

Din moment ce te cauta, eu zic ca ar mai vrea ceva de la tine (sau cu tine) LOGIC asa ar fi, ca daca ii erai indiferenta isi si facea alta relatie pana acumwinking

Nu cunoastem motivele despartirii, din faptul ca zici u ca ti se parea canu tinela tine nu e ceva concret. poate asa e firea lui mai rece, mai calculata, mai analitica. Eu una am cunoscut astfel de persoane si pot spune ca m-au iubit m-ai mult decat m-a iubit unul care ma "pupa toata ziua-n f**d" scuza-mi expresia big grin

Una peste alta si parerea mea, este ca, comunicarea intr-o relatie face MINUNI, deci vorbeste cu el clar, coerent, fara balbaieli laughing si spune-i ce te doare si ce asteptari ai de la el. Asa e cel mai bine

O sa-ti si dai seama daca e ceea ce cauti si ai nevoie, iar daca nu e (desi o sa-ti para rau ca nu e.) mai fericita ai fi singura decat langa o persoana care nu iti acorda atentia binemeritata happy

Pusyy dulce si mai povesteste-ne ce ai rezolvat :*

| lays a răspuns:

Eu iti zic sa te duci pe bloc si sa-ti dai drumul.ma asculti? normal ca nu.atunci pe altii de ce ii asculti. e important ce vrei tu, ce vrea inimioara ta. daca tii la el, impacati-va, nu mai sta pe ganduri. e pacat! bafta:*

| claudia_7744 a răspuns:

Trebuie sati asculti inima nu pe prietena sau verisoara bine sunt imp si parerile lor pentru ca uneori poti fi superficiala dar e imp ceea ce crezi u si ce simti! spune-i baiatului cu care ai fost daca iti lipseste spune-i ca iti pare raw si ai vrea sa va mai dati o sansatongue

| rey a răspuns:

Ti-ai semnat sentintahee hee.
Iti dai seama ca nu o sa mai aiba incredere in tine?
Sau la polul opus, de abia dupa ce a pierdut si-a dat sema ce a avut.
Cred ca ar trebui sa vb cu el sa porti o conversatie la care sa iti ceri scuze ca v-ati despartit si sa ii spui ca daca mai vrea vreodata, oricand sa fiti impreuna sa iti spuna.
Nu fa imprudenta, sa intrebi doar,, mai vrei sa fim impreuna''?
Good luck, dar inainte de asta ar trebui sa te gandesti mai binebig grin
si sa gandesti cu mintea nu cu sufletul.

| Carlaaa a răspuns:

Eu cred ca te iubeste ar cam trebui sa vorbesti cu el si sa ii explici de ce ai luat decizia asta.
Sa ii spui ca desi regretele sunt tarzii, regreti...
Spune-i ca faptul ca inca tineti unul la altul inseamna ca voi chiar ati tinut unul la celalalt.
Si este de admirat faptul ca inca vorbeste cu tine pe temele astea.
Faptul ca ati pastrat legatura asta intre voi, au tinut sentimentele vii.
Vorbeste cu el si spune-i tot ce simti...

| byutxa a răspuns:

Eu zic ca tine la tine.acuma depinde de ce crezi u si de sms`urile pe care tsi le trm :-s

| Smile25 a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa iti lasi sufletul sa decida si sa nu te lasi influentata de altcineva, iar daca el te-a intrebat de atetea ori daca vrei sa va impacati e clar ca tine la tine pentru ca altfel nu s-ar mai deranja sa te intrebe pentru ca din moment ce nu tii la cineva il uiti fara prea multe eforturi.Si daca iti trimite mesaje in fiecare zi inseaman ca inca se gandeste la tine. Daca u il placi nu vad dc sa il pierzi.Mai gandeste-te :* si agdt

| Someone_9716 a răspuns:

Tu ce iti doresti sa fi cu el din nou sau nu? Ar fi bine sa nu mai ceri nimanui un sfat si sa iti lasi inima sa decida`. te-am pupat!