| dydo a întrebat:

M-am despartit de un tip din toamna inca nu l-am uitat am fost impreuna 11 luni, ne mai intalnim mai vine la mine vb la telefon pe mess stim tot ce face altu, el spune ca nu mai putem fi impreuna deoarece nu se intelege bine cu prieteni mei, el a inceput de cateva luni sa beie in continuu i-am spus sa se opreasca ca nu face bine dar imi zice ca asa uita de mine oricum doar o viata are, si imi scoate in evidenta ca eu fumez, l-am si inselat si el stie asta, i-am facut mult rau, si el la fel mie, parinti lui nu il lasa sa se intalneasca cu mine, in plus nu mau suportat niciodata. mama mea nu e de acord sa mai continui asa deoarece bea si zice ca isi bate joc de mine la fel zic si prieteni mei, nu stiu ce sa fac il iubesc enorm de mult si mi-as dori f mult sa fiu cu el, dar el zice ca nu se mai poate si daca mas impaca cu el probabil ca nimeni din jurul nostru nu ar fi de acord, imi zice ca ma iubeste ca tine la mine ca ii dor de mine, dar numai putem fi impreuna, eu am 16 ani el 19... ce pot sa fac? am avut o relatie asa de frumoasa, aman2 eram si inca suntem indragostiti, nu stiuce sa fac sa se impace cu mine si sa numai tina cont de parerea parintilor lui cu mami mi-ar fi mai usor sa vb, dar problema e parinti lui sunt niste idioti.va rog dati-mi ceva ideei am incercat tot ce am putut am vb cu el sa ne impacat plus ca nu-i place cercul meu de prieteni.multumesc

5 răspunsuri:
| smile1 a răspuns:

Off.e destul de complicat. dar totusi ai avea cateva variante.incearca sa il uiti si daca voi tot tineti legatura normal ca nu o sa uitati niciodata unul de altul.nu este usor sa uiti ceea ce ai iubit si inca mai iubesti, imi dau seama ca sunt multe amintiri frumoase ce va leaga dar daca el nu mai vrea sa va impacati ar fi mai bine pentru amandoi sa intreruperti legatura, ma rog nu de tot dar sa o mai rariti, cred ca asta v ar ajuta pe amandoi. dar pe de alta parte, daca el este de acord sa va mai impacati...si nu puteti sa uitati unul de altul dupa atatea eforturi inseamna ca sunteti facuti unul pentru altul si ar fi bine sa va impacati in ciuda tuturor. dar crede-ma ca nu prea este bine sa fii cu cineva cand nimen din jurul tau nu este de acord, gandeste-te ca toti care nu vor sa fiti impreuna vor face tot posibilul sa va desparta.deci parerea mea este sa incercti amandoi sa mai intrerupeti legatura si cu ocazia asta veti uoita mai usor "ochii care nu se vad, se uita". stiu ca nu iti va fi usor dar macar incearca. bafta multa :*!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima dragoste? frumoasa povestea ta, dar trista.Prima dragoste nu o sa o uiti nikiodata.eu asa am patit au trecut 3 ani, de cand ne-am desp, dar vbeam in continuu de fapt am devenit cei ima buni prieteni, dar acum suntem din nou impreuna is suntem f fericiti sper sa poti fi si tu fericita cu acest baiat nu mai tineti cont de ce zic altii daca va iubiti LUPTATI ca sa va fie voua bine. nu la altii bafta :*

| mady_6656 a răspuns:

Poate ar trebui sa uiti sau poate ar trebui sa pleci un timp din raza lui sau el din a ta... daca nu puteti sa-va impacati oricat de rai sunt parinti vor intelege si ai mei au inteles dup o perioada de cearta au inteles ca langa pr meu imi e bine asa vor intelege si ai vostri succes ai nevoie de mult mult succes si noroc ai grija de viata ta

| Borcanel a răspuns:

Wow, astept si eu raspunsuri happy

| mihaelamarcel82 a răspuns:

E prima dragoste nu se poate uita nici odata! eu zic, ca este mult mai bine pentru amindoi sava gasiti perechea potrivita! Daca v-ati iubi cu adevarat; ati renunta fiecare la viciul sau pentru a putea fi impreuna! plus ca mai sint si parinti lui care nu te plac, cea mai buna solutie este sa ramineti amici! Daca esta posibil!