| andana99 a întrebat:

M-am indragostit de un baiat dragut, nu stiu cum sa-i spun la fost is impreuna cu alt baiat fara sai ranesc prea tare sentimentele. ce sa fac? help me!

Răspuns Câştigător
| Wihaela a răspuns:

Draga mea,happyincearca sa fii cat de sincera cu el si te asigur ca nu o sa-i ranesti sentimentele deloc. spune-i ca l-ai iubit, dar daca te-ai indragostit de altcineva nu mai simti nimic pentru el.cand ii spui aceste vorbe, incearca sa fii decat cu el, pentru a nu fi umilit.bafta! iti tin pumnii!

9 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

„...incearca sa fii cat de sincera cu el si te asigur ca nu o sa-i ranesti sentimentele deloc."

O da, tu probabil ai căzut de pe Venus adineauri.

Nu l-ai iubit niciodată. Când iubești pe cineva nu te poți îndrăgosti de altul în timp ce ești în aceiași relație. De ce? Pentru că nu e iubire! Ești o superficială și sincer nu meriți pe niciunul dintre ei.
Ce să faci? Spune-i că nu îl mai „iubești" și gata. Mai bine sa sufere acum și să te urască decât să-l ții ca pe un cățeluș în lesa. E nedemn pentru el.

Rușine!

| IooMar a răspuns:

Poi ii spui ca tu nu il mai placi, ca placi un alt baiat nu pentru ca asa vrei tu, ci pentru ca asa vrea inima ta asa este destinul, dar viata merge inainte cu sau fara el indiferent de situatie si daca chair te place te va intelege, dar zic totusi sa incerci sa ramai prietena cu elwinking

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Nu incerca sa tii cont de sentimentele alcuiva, pentru ca va fi in zadar. Daca nu indiferent unul dintre voi va avea de suferit, tu daca nu tii cont de ce vrei tu si te vei de gandi la el, sau el.
Cel mai bine e sa gasesti un moment bun si sa eu spui, depinde de tine daca crezi ca e mai bine sa eu trantesti, sau sa eu spui dragut.
Succes:*:*:*:*:*

| mmary a răspuns:

Cred ca cel mai bine i-ai spune adevarul.pe viitor pastrand o prieteniehappy trebuie sa fii deschisa in fata lui! nu e un capat de lume se despart oameni mari. dar voi ca sunteti copii/ adolescenti.happy insaaaa ai grija sa nu fie ceva de moment si sa regreti alegerea facutastraight face convinge-te ca si tipul de care iti place tie te place... apoi sa nu ramai singurastraight face succes!:*

| pinky_9845 a răspuns:

Daca sentimentele tale s`au schimbat ar fi bine sa ii spui adevarul, dar cu calm. Daca tine la tine va fi ranit oricum, dar va intelege ca fericirea ta nu e langa el. [ Inainte de toate fi sigura ca te`ai indragostit cu adevarat]...
Timpul vindeca orice rana!big hug succes:*

funditabatting eyelashesbig grin?

| BeautyTeacher a răspuns:

"Vreau sa ramanem doar prieteni, daca ne-am desparti am strica relatiile dintre noi si nu vreau asta.Ca prieteni e mult mai bine"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi ma asa '' Esti un baiat foarte dragut dar nu ma mai atragi ''

| SMaricel a răspuns:

Pai daca ai deja iubit. intai gandeste-te daca iti place de el nu de altul.gandeste-te bine intai sa iei o decizie.

| oana08294 a răspuns:

Ii spui simplu:..."estiun baiat de nota 10, nu vreau sa te ranesc, shterge pozele cu mine sh sa nu-ti para rau, te-am iubit sar s-a terminat, putem ramane prieteni daca vrei...Foarte scurtoh go on si nu suna prea durbig grin