| vera_5828 a întrebat:

Ma doare sufletul. Puteti sa-mi puneti cum se scapa de asa durere?

Răspuns Câştigător
| Miyukii a răspuns:

Hmm, cam complicat.O durere de obicei se trateaza cu pastile pansament, in cazuri grave operatii.Dar o inima ranita e greu de vindecat.Este nevoie de o pastila de fericire, un sirop de ras, un praf de voie buna, implant de liniste, suc de bunatate, 1.2 metrii bandaj de intelegere si desigur putina operatie de pace si armonie.Dar cum puteam sa uit.Pe un varf de linguritza mica se adauga putina dragoste si iubirewinking

13 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Este boala cea mai parsiva! Te distruge putin cate putin, dar sigur.Dar doctor esti numai tu, asa ca fa investigatii si cauta cauza!

| alessia5158 a răspuns:

Zambind!--- aidoma celor doua zambarete din avatarul tau.

| PetreConstanta a răspuns:

Singura alinare este credinta Cititi in fiecare zi Acoperamantul Maicii Domnului si rugati-va la Dumnezeu sa va dea liniste sufleteasca Veti reusi Sa va ajute Dumnezeu

April
| April a răspuns:

Faptul ca te doare sufletul e un efect; cauta-i cauza, limpezeste-ti gandurile si incearca sa afli daca acea cauza merita sa suferi atat de mult.Identificarea ei poate elimina efectul.Numai bine.

| ostea a răspuns:

Eu / noi ți-am da mii de sfaturi, poate te-ai simții bine citindu-le dar durerea o să revină, poate peste cîteva minute, poate peste cîteva ore, poate peste o zi, două...

Noi nu avem cheia sufletului tău, dacă am avea-o crede-mă că acum ai rîde în hohote. Dar nu se poate și nu este corect să luăm decizii pentru tine. Dar tu... poți lua deciziile, la orice oră, în orice loc, oricînd, chiar și acum.

Gîndește-te puțin... ce s-a apropiat de sufletul tău așa de tare încît urlă de durere?
Grijile?
Stresu?
Sentimentele negative?
...etc.

Caută cauza în tine și rezolv-o cît de curînd poți. Ascunzîndu-te zi de zi de aceiași problema nu duce la rezolvarea ei ci din contră o să te pierzi în ea și o să rămîi cu gîndul că nu are nici o soluție.

Eu zic că orice problemă are cîte o soluție s-au mai multe, cine știe...
Important este să nu stăm cu mîna în sîn, așteptînd ca suferința să treacă pentru că nu va trece. Totul depinde de decizia ta!

Nu crezi că este timpul?
Timpul de a fii fericită...

Ai grijă de tine, viața ta valorează mult mai mult decît crezi.
Gîndește-te puțin.
Numai bine!

| IooMar a răspuns:

Poi acum depinde si de la ce e durerea, dar asta se vindeca cu timpul, nu prea ai ce face decat sa mergi mai departewinking

| MidnightLady a răspuns:

Furadan?

| cryssa a răspuns:

Sexb-)

| 7cLicK a răspuns:

Vera, am 18 ani, nu stiu cata exp de viata am, dar un sfat daca vrei il accepti daca nu, nu...anyway, primul lucru, parerea mea care te ajuta ar fi, sa te rogi mult mai des, sa crezi in Dumnezeu, si sa scapi de cel care ti-a rupt inima in 2. Uita de el, fa o ieseala cu tovarasii, o bere, un vin, o tigare, o discutie, un filme...Sunt multe locuri in care sa reusesti sa iti vindeci sufletul! si
Take care!:X:X

| edytzu4 a răspuns:

Esti racit sau esti gripat, parasinus tie aliat! Incearca sa uiti!

| Nesquik_8060 a răspuns:

Distruge motivele pentru care te doare... Am incercat, m-a durut dar merge!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De durerea sufleteasca nu se scapa decit acceptind-o.

| wintereanu_9403 a răspuns:

Paracetamol.