| soffie a întrebat:

Ma doare coloana ingrozitor cand stau pe scaun si nu numai.Cum pot scapa de aceasta durere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

O prima varianta ar fi multa atentie asupra pozitiei in mers sau in sezut, iar daca motivul durerii este faptul ca in general stati/stai cu spatele incorect atunci va trece intr-o anumita perioada de timp, dar daca cauzele sunt altele ( gen o hernie) atunci trebuie mers la medic si vazut ce e de facut.

| KM3 a răspuns:

Pentru aceasta problema ar fi bine daca ai consulta un medic care iti va explica cauza durerii si care iti va recomanda cu siguranta un medicament care sa opreasca durerea sa persevereze

| Sophyia a răspuns:

Parerea mea este de a consulta un doctor