| xFaith a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine la un referat?! umm trebuie sa descriu iubirea si nu am idei. dar va rog as vrea ideile voastre proprii, nu idei de pe net.

dau vot+funda happy

Răspuns Câştigător
| Twp3w a răspuns:

Din propria mea cunostiinta si propiul meu jurnal iti scriubig grinragostea este un sentiment pe care il simti fata de o anumita persoana! Dragostea este reala ea sta in inima oameniilor! Dar trebuie sa fi atent la cuvintele pe care ti le zice persoana respectiva daca cuvintele spuse nu sunt spuse din inima inseamna ca aceea persoana nu te iubeste! Trebuie sa fi atent pentru ca persoana aia nu te iubeste si tu o iubesti iar cand va veti despartii vei suferii numai tu pentru ca ea si-a batut joc...Mai ales daca o iubeai asa de mult si a fost prima/u prieten/a...Dar chiar daca ti se pare asa de greu vei mai avea a doua sansa de a iubi! Multi spun ca nu vor mai gasi niciodata o persoana sa iubeasca asa de mult cum a iubito pe prima! Dar aceste cuvinte sunt spuse inainte de a se intampla sa iti gasesti a doua iubire! Trebe sa ai speranta, speranta moare ultima! Sper ca te vor ajuta vorbele mele :*

1 răspuns:
| byabyaby a răspuns:

Pai : iubirea este un sentiment care nu se sxplika prin cuvinte ea se simte A iubi este insasi legea vietii, Este una dintre cele mai sublime actiuni pe care o poate realiza o fiinta umana. Iubirea poate sa insoteasca toate celelalte acte fundamentale ale noastre. Daca invatam plini de iubire (cu pasiune) vom memora si vom intelege mult mai usor.A iubi inseamna a trai viata celuilalt. Sa uiti de tine si sa te daruiesti cu totul celuilalt fara a astepta vreodata ceva in schimb, aceasta este adevarata iubire care te inalta si te purifica de tot ce e murdar in lumea aceasta.Cei mai multi se plang ca nu sunt iubiti. Multi imi spun: "L-am iubit din toata inima, iar el nu mi-a raspuns niciodata iubirii". Dar daca l-ai iubit cu adevarat, de ce suferi ca el nu te-a iubit? Nu stiti oare ca iubirea adevarata nu asteapta NICIODATA, dar absolut niciodata, NIMIC in schimb. Ea este fericita ca se poate manifesta, ca se poate darui. Atat timp cat suferiti din cauza iubirii inseamna ca inca nu ati cunoscut iubirea adevarat.