| anonim_4396 a întrebat:

Maica-mea cred ca e de o prostie rara. Avand problemele astea in familie[vezi ultima intrebare] nu vrea sa mearga la lucru afara[AVAND unde locui gratis,fara a plati utilitati] spunand ca EU o tin in loc,din cauza mea ea ii obligata sa stea toata iarna cu tata.
Desigur ca am intrebat-o de ce zice asta ca nu are niciun sens,ca eu merg la facultate, ea merge la lucru, fiecare cu treaba ei, la care ea spune ca tata o va da in judecata ca paraseste domiciliul si ca aduce alta femeie in casa(prostii).
PS: cand mama a fost data afara din casa tot de tata, 4 luni, n-a adus nicio femeie si nu a inlocuit-o pe mama.
Eu cred ca maica-mea isi cauta motive sa stea acasa, nu imi dau seama.E complet nervoasa pe faptul ca eu nu merg in chirie si mai ca nu ma obliga sa il mint pe tata ca merg in chirie si sa ia ea banii de chirie si tot [ ca sa nu ii strice el pe c*rve ].
E nebuna complet! De ar fi sa afle tata ne-ar da afara pe amandoua din casa.Eu nu am de gand sa fac asa ceva si nici nu am de ce. Daca are nevoie de bani sa mearga sa munceasca nu sa fure de la el!
PS: detinem un magazin insa banii ii tine tata si la mama nu ii da,decat daca sunt bani de mancare, tigari dar de cheltuiala nu, exact ca o sclava.

6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Un lucru normal ar fi sa-ti respecti parintii, indiferent de motive!
Al doilea ar fi sa fi independenta si sa-ti faci viata dupa bunul plac.
Uneori se intampla si chesti de genu, nu e totul roz...
Vad ca ti-a mai zis cineva mai sus si iti mai zic si eu.
Fugi in viata happy

| Freya1 a răspuns:

Du-te si mutate in chirie si stai linistita.Nu mai te impiedica de prietenul tau ca nu are rost.
Plecarea ta iti va oferi si tie si ei o viata mai linistita.

| RainmakerX a răspuns:

Gaseste alt iubit si muta-te in chirie! Ce naiba?!
Inca nu s-a rezolvat cu ala?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu termină-ți facultatea și după aia fugi în viață...

"PS"... bine-i face, e o puturoasă fără egal, la muncă, nu la-ntins mâna. Măcar așa, să aibă o activitate și "bani de buzunar" dacă nu de altceva, cum ar fi să contribuie și ea cu un ban în casă.

Răspuns utilizator avertizat