| Dizzydizz a întrebat:

Maicamea s a desp de taicamiu acum 6 ani.Anyway si a gasit acum un nene dar ma enerveaza ca il cunoaste de 3 luni si il aduce in casa sa doarma la noi.Are si el casa, in acelasi oras, nu departe de noi.Traieste cu baietul lui in varsta de 20 de ani, ca si mine de altfel/Mi se pare aiurea sa il aduca ea, in loc sa se mute la el. Ce spuneti?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca casa e pe numele mamei tale are dreptul sa faca ce vrea ea atat timp cat locuieste in locuinta proprie si nimeni nu o poate condamna (e libera si are voie sa isi faca un iubit). Tu cand vei creste mare si o sa ai un loc de munca atunci te poti muta si scapi de aceste probleme care te deranjeaza.

| pisoias a răspuns:

Sa inteleg ca ai 20 de ani? Atunci nu vad care-i problema.E divortata de ceva timp si e la inceputul unei relatii.Cred ca pentru ea e mai bine asa(adica sa vina el sa stea la voi ) decat invers.Sincer nu inteleg ce te deranjeaza.A, poate faptul ca fiul lui a ramas singur in apartament si tu pe langa mama ta trebuie sa-l suporti si pe "nenea".

| harciog a răspuns:

Poate tu crezi ca ei au nevoie numai de somn...

| Rockart a răspuns:

Mai bine se mută el la voi. Nu poţi avea încredere într-un om pe care nu îl cunoşti decât de 3 luni. Aşa, casa e pe numele mamei tale şi îl poate da afară când are ea chef.

| NatureSelf a răspuns:

Se intampla, parinti se satura, sau ajung la disperare.Si din cauza asta judeca aiurea.Probabil ca mama ta are nevoie de un barbat linga ea, atat pe plan sexual, cat si ca ajutor, dar mama ta se gandeste ca poate nenea ala nu e un om asa serios? Dece altfel nu si-a fii gasit pana acum o femeie?

| wintermee11 a răspuns:

Iti pare ca invadeaza cumva spatiul si intimitatea ta. Sper sa fie un om la locul lui si daca va fi asa, cu timpul te vei obisnui cu el si el cu tine.Mult noroc!

| ZvT a răspuns:

E ceva normal. E mai bine decât să doarmă mă-ta la el si să rămâi singur.

| NuDauFunda a răspuns:

Tu vrei sa ramai singur acasa, recunoaste laughing

| LarisaDragomir a răspuns:

Este o situatie extrem de delicata, discuta cu mama ta si poate chiar si cu tatal tau si vedeti ce puteti face.ai grija de tine si mult noroc!

| madu1295 a răspuns:

Asa-i e ciudat, insa n-ai ce face; tu fiind minor/a, si mai ales ea fiindu-ti mama, n-ai ce face, trebuie' sa te conformezi din pacate!

| iertatorul a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu amandoi, si vorbeste sincer cu ei, dar inainte intreaba-te ce vrei tu de fapt? Iti vrei tatal adevarat inapoi, eu asta inteleg.

| ToNiTzZzZa a răspuns:

Si ce ii asa de enervant...combinal!rolling on the floor