| anonim_4396 a întrebat:

Mama e distrusa, sora ei este pe moarte si nu stiu cum s-o ajut. Are momente cand se gandeste ca e mai bine asa, ca e bolnava si sufera in continuu si nu are rost, dar ...nu vreau sa intre intr-o depresie groaznica, pentru ca nu ar fi prima data...
Voi cum ati ajuta-o in locul meu?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai cum sa o ajuti, decit să i vindeci sora, ceea ce este imposibil sa face m noi asta, doar Dumnezeu poate, toti murim asta e clar, ea ( mama ta) trebuie sa fie tare, sa nu cada in depresie, e greu si dureros cind cineva din familie moare. Ce varsta are sora mamei dumneavoastră? Dumneavoastră sunte ti fată sau băiat? Sanatate.

| Doub a răspuns:

I-as spune ca asta e viata si ca trebuie sa fie puternica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu as spune ca e mai bine asa fiindca nu se va mai chinui cu durerea plus pe lumea asta chiar nu prea se merita sa traiesti..in loc, atunci cand trec anii sa se schimbe ceva(din punct de vedere si politic si social etc) totul merge spre rau..plus pana la urma, o data si o data cu totii vom muri si vom pleca de pe pamant si ca e normal sa sufere dupa cineva drag dar trebuie sa fie fericita pentru ca pana la urma pentru sora ei e mai bine asa.Tu o mai poti ajuta neatingand acest subiect si lasand-o mai mult singura o perioda de timp pana isi revine macar putin si sa te comporti frumoscu ea sa o bucuri sa o faci sa zambeasca dar nu facand glume(nu e frumos ea fiind onca trista)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aa succes si imi pare foarte rau de matusa ta sad

| RizeaFabian a răspuns:

Arata-i filmulete cu pisoi, o sa inveseleasca.